Co powoduje cukinia liście na miejscu?

Cukinia jest szereg summer squash powszechnie uprawiane w ogrodach domu. Miejsca na liście roślin cukinia może być spowodowane przez różne Infekcje grzybicze i bakteryjne. Te infekcje mogą być nieszkodliwe dla roślin, jeśli jest leczone natychmiast, ale niektóre zakażenia mogą skutkować uszkodzonych owoców i roślin śmierci.

Mączniak prawdziwy

Mączniak prawdziwy pokazuje najpierw cukinia roślin jako blado żółte plamy na starych liści, które ostatecznie włączyć do białego lub szarego czuł jak plamy, które mogą obejmować powierzchnię cały liść. Zmiany chorobowe później rozwijać u spodu lub zacieniowane sekcje liści i rozprzestrzenił się na pozostałe liści. Ciężkie zakażenia może prowadzić do zwiędły winorośli, przedwczesne dojrzewanie owoców i roślin śmierci. Zastosowanie środków grzybobójczych siarki produktów jak tylko zauważyłem pleśń kontroli rozprzestrzeniania się grzyba.

Antkanozę

Antkanozę zazwyczaj dotyczy cukinia roślin w połowie do końca sezonu, co powoduje brązowe plamy na liściach. W centrum tych liści miejsca może rozejść się, pozostawiając otwory. Antkanozę grzyb może przetrwać na materiale zainfekowanych roślin i zarodniki rozwijać, na zainfekowanych liści i owoców. Choroba rozwija się zazwyczaj w ciepłych, wilgotnych Pogoda. Istnieje kilka grzybobójcze dostępne w leczeniu antkanozę ale dobre pokrycie owoców i liści jest niezbędne do uzyskania odpowiedniej kontroli. Zakażonych winorośli i liście powinny być usunięte i cały materiał roślinny martwy od czyszczone pod koniec sezonu, aby zapobiec reinfekcji.

Kątowe liść miejscu

Cukinia liście pokazano miejsca małych, kątowe, słomkowej barwie z żółte halo może być zainfekowany przez bakteryjne choroby zwanej kątowe liść miejscu. Te miejsca później wysycha, pozostawiając dziury w liściach. OPALAĆ miejsca także rozwijać na owoce, które mogą prowadzić do bakteryjnych zgniliznę całego owocu. Ta infekcja rozwija się w wilgotnych warunkach i mogą zarażać wszystkich upraw kabaczek używający niedojrzały. Do zwalczania choroby, nie zbierać lub nasion z zainfekowanych roślin i obracać zainfekowanych roślin dla dwóch lub więcej lat z odporne rośliny przed sadzeniem innego członka rodziny do squasha roślin. Porażone rośliny powinny być usunięte i zniszczone pod koniec sezonu. Miedź może spowolnić rozprzestrzenianie się skośne liść miejscu jeśli leczone wcześnie, ale skoro choroba jest ciężkie, to nie będzie skuteczne.

Strup

Parch jest zakażenie wywołane przez grzyby cucumerinum cellare. W zakładach cukinia ta infekcja pokazuje jak szare plamy otoczone żółtą halo na liściach. Ośrodków miejsca ostatecznie rezygnują i owoce pokryte są zielono czarny aksamitny grzyba. Aby wyeliminować grzyb, który powoduje strup, roślin odpornych odmian dla dwóch lub więcej lat przed sadzeniem squash roślin odmiany. Usunąć i zniszczyć porażone rośliny i gruzu na koniec sezonu. Leczenie zapobiegawcze grzybobójczy jest konieczne jedynie w dużych obszarach gdzie istnieje historia infekcji parcha.