Korzyści z brukowanych chodników

Kostka brukowa zostały po raz pierwszy użyty przez Rzymian jako materiał nawierzchni ponad 2000 lat temu. Byli więc sukces w tworzeniu drogi przejezdne dla podróżujących zarówno pieszo, jak również w wagonach, że stały się kluczowym elementem w rozwoju wielkiego imperium rzymskiego.

Korzyści

Kostka brukowa jako materiał chodnik są ogólnie niski koszt i łatwo dostępne. Może być zainstalowany przez laika bez użycia zaprawy lub cementu i wymagają jedynie minimalne bilansowania. Ze względu na brak zaprawy lub innych wypełniaczy szew, kostka brukowa zapewniają doskonały drenaż i nie pęka gdy ekspansji i wycofywania występuje z powodu zmiany sezonowe. Kostka brukowa granit tradycyjne odmiany są bardzo trwałe.

Typy

Kostka brukowa można znaleźć w wielu kształtach, stylów i materiałów z tradycyjnych szary kwadrat jako najbardziej popularne i powszechne. Inne możliwości to Cegła wszystkich kolorów, formowane cementu w kształty geometryczne, granit, bazalt i inne twarde kamienie w surowca i gotowych wzorów.

Względy

Mimo, że jest to doskonałe na wiele sposobów, zręczny tradycyjna kostka brukowa stają się kiedy są mokre, które mogą spowodować spadnie na twardy kamień. Są one również szczególne zagrożenie dla kobiet, które noszą buty na wysokich obcasach jako cienkie szpilki slajdów między kamieniami i może być przyczyną upadków lub utknąć.