Jak rosną ziemniaki śmieci

Jak rosną ziemniaki śmieci

Dla tych z nas, którzy nie mają dużo miejsca w naszych ogrodach i nie mogą lub nie podoba się gigantyczne dziury szuka naszej żywności sadzenie ziemniaków w pojemniku jest wykonalną opcją. Dla miasta ogrodników uprawy ziemniaków w kontenerach może być ich jedyną opcją. Ziemniaki wolą miękkie, dobrze przygotowane gleby, która ułatwia im rosnąć w, i są one istniej╣ w tradycyjny ogród. Dodatkowo ziemniaki powinny być sadzone w innej lokalizacji każdego roku tak, aby nie rozprzestrzeniania się chorób roślin uprawianych następczo. Użyciu kontenera dotyczy każdej z tych kwestii.

Instrukcje

•Zamawianie sadzeniaków online lub kupić je od lokalnego centrum ogrodu. Nie trzeba wiele. Rozpoczęcie procesu sadzenia wczesną wiosną od ostatniej daty mróz.

•Zamień śmieci można nogami i wywiercić kilka otworów w dolnej części pojemnika. Dodać kilka wokół zewnętrznej ścianie, 3 do 6 cali od dołu. Bez dobry drenaż ziemniaki gniją w pośpiechu.

• Napełnij parafiną może dwie trzecie całości z doniczki ziemi. W 1 szklanka nawozu wymieszać i odstawić.

•Kawalki wszelkie duże ziemniaki na kawałki z nie mniej niż trzy oczy za sztukę. Niech ziemniaki wysuszyć na stronie cięcia, zanim je sadzić. Małych ziemniaków można sadzić całości.

•Umieścić peklowane ziemniaki w puszce. Miejsca ich pięć centymetrów od siebie i pokrycie z czterech do sześciu cali potting gleby. Musisz tylko cztery zaczyna się może. Można ustawić w obszarze, który otrzymuje cztery do sześciu godzin bezpośredniego światła słonecznego.

•Wskaźnik dokładnie i utrzymania gleby wilgotne, ale nie rozmoczony podczas sezonu wegetacyjnego. Nie pozwól, aby gleba wysycha lub będziesz skończyć z zniekształcone ziemniaki. W gorące letnie dni twój ziemniak trzeba podlewać codziennie. Przenieść może lekko shadier miejsce w najgorętsze dni aby uniknąć częstego podlewania.

•Tak rośliny rosną w puszce, kopiec się kompostu wokół łodyg roślin, utrzymanie pozostawia odkryte. Jak rosną więcej, dodać więcej kompostu. Do końca sezonu wegetacyjnego będzie mieć wypełnione może do góry. Należy go podlewać.

•Wait kwiatów zacząć zanikać i rozwijać to, co wygląda jak jagody, kiedy kończy się sezon wegetacyjny. Zbioru kilka ziemniaków przez idące do gleby soft i zbieranie kilka, a następnie obejmujące wszystko postawiæ z kompostu. Te wczesne ziemniaki są "nowe" ziemniaków i szybko psują, tak teraz je jeść. Dla większych, przechowywania ziemniaków czekać do zbioru aż po zielone rośliny mają toczone brązowy i wyschły lub zmarł powrót. Wystarczy zrzucić całą może nad i wyłowić swojej ziemniaki. Gleby mogą być zbierane i dodane do kwiat ogród. Po prostu nie chcesz roślin ziemniaki, pomidory, papryki lub bakłażany w tym zalewania gleby i kompost mix, bo prawdopodobnie gleba kryje jakieś owady lub choroby w tym sezonie uprawy.

Porady & ostrzeżenia

  • Czyste i suche ziemniaki i przechowywać w chłodnym, ciemnym obszarze--nadaje się nieogrzewanym garażu lub na poddaszu. Nie pozwalają je zamrozić, ale one trwać najdłużej w obszarze, który osiąga nie wyższej niż 40 stopni Celsjusza.
  • Sklep do sześciu tygodni w zależności od odmiany. Roślin dwie puszki ziemniaków z odmian, które dojrzewają w różnym czasie, aby wydłużyć czas zbiorów i przechowywania.
  • Ziemniaki można przejść na verticillium, Sclerotinia i parch w glebie, które chcieliby zakazać, pomidory, papryka, bakłażany i innych ziemniaków. Jednak kapusta, sałata i zioła szczęśliwie mogą rosnąć w starych ziemniaków uprawy gleby.
  • Ziemniaki pochłaniają wszystko wokół nich, więc zacząć od zdrowych ekologicznej gleb, nawozy i kompostu. Uniknąć pestycydów.