Jaka jest różnica między lilia azjatycka idealna lilii orientalnych?

Jaka jest różnica między lilia azjatycka idealna lilii orientalnych?

Lilie (Lilum spp.) dodać elegancki i egzotycznych touch do letnich ogrodów. Lilie dziś uprawiane są zdrowsze i wytrzymalsze hybrydy gatunków, które niegdyś rosła dziko w Europie, Azji i Ameryce Północnej. Azjatyckiej i orientalnej gatunków są dostępne w kilku sto odmian. Oba typy się w pełnym słońcu i dobrze osuszenie gleby. Jednakże oprócz miejsc ich oryginalne gatunki, są inne różnice między lilii azjatyckiej i orientalnej.

Lilie azjatyckie

Lilie azjatyckie znajdują się wśród pierwszych Lilie kwitną, wiele początku późną wiosną, i mają długi sezon. Skończyć ich cyklu kwitną tak jak Lilie orientalne zaczynają ich w połowie lata. Lilie azjatyckie są uważane za hardiest Lilie i mnożyć szybko. Nie są one szczególnie wybredne gleby; to po prostu musi być doskonale odprowadzanie. Mają one, górę lub na zewnątrz w obliczu kwiaty, które pojawiają się w szerokiej gamie kolorów, w tym jasne, pastelowe barwy większość kolorów z wyjątkiem niebieski. Kwitnie też często mają ciemne plamy plamka jak. Lilie azjatyckie są dostępne w szerokim zakresie wysokości, dzięki czemu odpowiednie do uprawy w plecy, Środkowej lub przedni granic. Ich główną wadą jest brak w porównaniu do innych typów lilia, szczególnie Lilie orientalne perfumy.

Lilie orientalne

Lilie orientalne są ostatnio Lilie kwitną. Ogrodników się je ze względu na ich duże i czasami plisowany kwiatach, które mogą rosnąć do dziewięciu cali średnicy i ze względu na ich szczególnie ciężkich, słodki zapach. Oni mogą również być sadzone w gleby średnie tak długo, jak to dobrze kanalizacji. Lilia orientalna kwiaty pojawiają się w różnych odcieniach, biały, różowy i crimson. Ich płatki otwartego, reflexed--co oznacza, że curl z powrotem--może być zauważony, szczotkowane lub obszyte ciemniejszy lub Kontrastowe kolory. Lilie orientalne są często wyższe niż odmiany azjatyckich, osiągając trzy do sześciu stóp. Istnieją również gatunków karzeł z górę w obliczu kwitnie dostępne. Iowa State University rozszerzenie zaleca uprawa Lilie orientalne w obszar chroniony od intensywnego popołudniowego słońca i silne wiatry.

Zalecanych odmian

Rozszerzenie Uniwersytecie Iowa zaleca kilka odmian lilii azjatyckich, w tym "Alpenglow", która kwitnie w kolorze różu i rośnie do 2 1â?? 2 metrów wysokości; "Apollo", który kwitnie biały i rośnie do 2 1â?? 2 metrów wysokości; "Grand Cru," która kwitnie w złoto z centrum bordowy i rośnie do trzech metrów wysoki; i '' Montreux", która kwitnie na różowo i rośnie 2-3 metrów wysokości. Orientalne odmian, rozszerzenie zaleca obejmują "Black Beauty", który jest ciemnego crimson z białym obramowaniem i rośnie cztery do sześciu metrów wysokości; "Casa Blanca", który kwitnie czystej bieli i rośnie do czterech metrów wysokości; i "Stargazer", która kwitnie w kolorze czerwonym z białym obramowaniem i rośnie trzech do pięciu metrów wysokości. Wspólnej lilii orientalnych Znalezione w wielu ogrodach jest tiger lily, która kwitnie w połowie lata i rośnie 30 do 40 cale z jasnych kwiatów pomarańczy z czarne piegi.

Sadzenie cebul gatunków kwitnących

Sadzić cebulki w wiosną lub jesienią, gdy żarówki są dostępne i umieścić je w pożądane miejsce. Po ustanowieniu, Lilie nie należy przenosić bo ich cebulki są łatwo uszkodzone. Lilie mają także wytrzymały żarówki, które mogą pozostać w ziemi całą zimę. Rozszerzenie University of Minnesota sugeruje sadzenia lilii w grupach po trzy lub pięć identycznych żarówki za najlepsze efekty wizualne. Miejsce żarówki ośmiu do dwunastu cali od siebie, utrzymanie każdej grupie trzech do pięciu metrów od siebie. Colorado State University spółdzielni rozszerzenie zaleca szczypanie Lilie, powrót po ich kwitnie znikną aby zapobiec tworzeniu się strąki nasion. Środek ten zwiększa ilość kwitną w przyszłych sezonach.