Kiedy rośnie Blue Spruce Colorado zamienia Brown

Igły niebiesko szare drzewa Colorado blue spruce (świerk kłujący) brązowieją od zarazy igły Lirula zakażeń grzybiczych (Lirula macrospora), choroby igieł oddanych (Rhizosphaera kalkhoffii) lub grzyb rak Cytospora. Zdrowy igły powinny pozostać na drzewie od pięciu do siedmiu lat przed przelana, chyba że drzewa cierpi zakażenie grzybicze.

Uszkodzenia

Igła obsada choroby powoduje Colorado blue spruce drzewo igieł, które przybierają żółtawy wygląd, który zmienia kolor na purpurowy przed włączeniem wreszcie brązowy i spadające z drzewa. Pod koniec lata drzewa zakażony rezygnować Lirula igły zarazy wykazują żółtawy igieł, które szybko stają się brązowe. Cytospora rak powoduje niższe gałęzie drzewa powoli stają się brązowe i umrzeć z igły ostatecznie spadając.

Przyczyny

Igła obsada występuje na wiosnę, kiedy regionu cierpi deszcz. Rozpryskiwania wody przyczynia się do rozprzestrzeniania zarodników grzybów. Zarodniki Lirula igły zarazy stają się aktywne podczas deszczowej pogody wiosną, ale drzewo nie zaczynają pokazywać objawy aż do końca lata. Cytospora rak zakażenia dochodzi, gdy drzewa cierpi szkody od uprawy, która pozwala uzyskać możliwość wejścia do systemu drzewo grzyb.

Rozwiązanie do zapobiegania

Uniknąć zakażenia grzybicze w Colorado blue spruce sadząc drzewa na obszarze, z dobrą cyrkulacją powietrza. Należy użyć środków grzybobójczych kontroli igły obsada choroby i zarazy igły Lirula. Przycinać od i odrzucić zakażonych gałęzie drzew cierpiących Cytospora rak na przejęcie kontroli nad chorobą.