Jaka jest różnica między prawdziwym skrzela idealna fałszywe skrzela na grzyby?

Jaka jest różnica między prawdziwym skrzela idealna fałszywe skrzela na grzyby?

Kiedy grzyb polowanie to jest istotne, aby zrozumieć różnicę między skrzela true i false. Mając tę wiedzę jest różnica między zbieranie grzybów bezpiecznie i zbieranie grzybów niedbale, zwiększając ryzyko zatrucia. Skoro wiesz, czego szukać, gdy określenie FAŁSZ lub prawda skrzela, różnica jest twardy wobec panna.

Grzyb skrzela

Grzyb skrzela, znany również jako lamellea, są struktur, które tworzą na spodzie kapelusza. Grzyb skrzela są bogato pokryty w mikroskopijnych podstawek, które posiadają zarodniki grzybów i je zwolnić, gdy są one gotowe do kiełkowania. Rozpoznawanie i identyfikowanie skrzela grzyb jest główną częścią identyfikacji grzybów. Blaszki grzyba zwykle mają niepowtarzalny wzór siniaki, który ujawnia tożsamości na grzyby. Ponadto grzyb skrzela zmienić w ciągu cyklu życia grzybów, ujawniając istotne informacje o dojrzałości grzyb.

Skrzela prawda kontra FAŁSZ

Skrzela każdy dany grzyb jednoznacznie są rozmieszczone. Grzyby jak shiitake, na przykład, mają wyraźnie zbita skrzela, i grzyby jak kurka mają skrzela, które są wyraźnie daleko od siebie. Prawdziwe skrzela są wyraźnie oddzielone od siebie niezależnie jeśli oni są zagęszczone lub dalej od siebie. Grzyby z fałszywych skrzela są płyty, jak i nie rozdzielne cokolwiek. Spód kapelusza z fałszywych skrzela ma solidne podstawy bez oddzielnych, blade jak skrzela.

Dokonywanie rozróżnienia

Aby ułatwić rozróżnienie, próbował wyrwać kawałek blaszki z palcami. Będziesz miał trudny czas wyrywanie od fałszywe skrzela, ponieważ są one jeden talerz duży, solidny. Jednak, jest bardzo łatwo wyrwać od prawdziwego skrzela, jak są one jasne poszczególnych, blade jak fanów. Wykałaczki natknąć się skrzela. Jeśli skrzela zginać jak wieje wiatr trawy prerii, grzyb ma prawdziwe skrzela. Natomiast jeśli skrzela pozostają stałe, jak poślizg wykałaczką całej, grzyb ma fałszywe skrzela.

Kurki

Kurki są popularne grzyb, dla którego ludzie iść na polowanie. Ten grzyb ma szeroki wachlarz sobowtórów z fałszywych skrzela. Wielu zbieraczy popełnia błąd, zbieranie grzybów Pieprznik jadalny z fałszywych skrzela, bo nie do rozróżnienia. Jest to szczególnie ważne, aby ostrożność i zwracać uwagę na skład gill podczas wybierania Pieprznik. Użycie pola Przewodnik gdy polowanie na grzyby, niezależnie od typu, aby pomóc w identyfikacji cech, które odróżniają go od wszystkich sobowtórów.