Tajemnice do czyszczenia zadrapania od dysków

Tajemnice do czyszczenia zadrapania od dysków

Muzyka na CD jest osadzony w rowki na powierzchni płyty. Gdy dostaje CD porysowany, skrecze zakłócić stałego kręgu rowki i muzyka jest gwałtowne, będzie zatrzymać i przejść i w niektórych przypadkach dysk jest nieczytelny. Przed wrzuceniem na dysku, istnieje kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby spróbować naprawić zarysowania.

Pasta do zębów

Przetrzeć płytę z czystą, wilgotną szmatką. Posiadania dysku przez jego krawędzi w jednej ręce i z dwoma palcami na drugą ręką, stosowanie pasty do zębów na całej powierzchni dysku, delikatnie tarcie to w kółko jak idziesz cały dysk. Zostawić pasty do zębów na około jedną minutę, a następnie przytrzymaj CD pod ciepłą bieżącą wodą. Usuń wszystkie pasty do zębów z dysku i suche to czysty niestrzępiącą szmatką. To należy usunąć zapalniczki rysy w dysku CD.

Solidny samochód wosk

Do usuwania głębszych zadrapań, najpierw oczyścić dysk z czystą, suchą szmatką. Umieścić niektóre solidny samochód wosk na czystą, suchą szmatką i pocierać wosk w cienką warstwą na obszarze całego dysku. Poczekaj kilka sekund, a inną szmatką, usunąć nadmiar wosku, powoli pocierając tkaniny w ruchu kołowym wokół dysku. Buff dysku niestrzępiącą się szmatką. Wosk powinien wypełnić na zarysowania.

Zestaw naprawczy dysku

Użyj zestawu rozwiązanie przeznaczone do naprawy dysku. Kit pochodzi z tkaniny, która przypomina "mokre chusteczki" gdzie ten roztwór jest wstępnie stosowane do chusteczki. Lekko pocierać chusteczki na dysku, zaczynając od środka dysku i działa jak poruszać się na krawędź dysku. Śledź wyryte linie dysku i nie trzeć na dysku od lewej do prawej. Buff dysk czysty z niestrzępiącą ściereczkę.