Jak do propagowania Agawa

Jak do propagowania Agawa

Agawy jest intrygujące pustyni soczyste z mocna, miecz w kształcie liści, które rosną na zewnątrz w kształcie rozety. Agawy są dostępne w rozmiarach od odmiany karłowate kilka cali wysokości, do gigantów, które będzie rosnąć do wysokości 40 metrów i więcej w terminie zapadalności. Mimo, że Agawa rośliny mogą być propagowane przez materiał siewny, najłatwiej jest zacząć nowy zakład z pochodną, lub "szczenię," wyrasta z zakładu macierzystego. Roślin Agawa na zewnątrz nowy lub podnieść go jako Roślina doniczkowa, jeśli mieszkasz w klimacie z zimnymi zimami.

Instrukcje

• Napełnij parafiną sadzenia pojemnik z piaskiem pół i pół komercyjnych potting gleby lub handlową mieszankę doniczki dla kaktusów. Każdy pojemnik będzie działać, ale kawy 1-galon można z otworów drenażowych szturchnął w dole zapewni, że nowe Agawa nie wymagają ponownego zalewania na co najmniej rok.

•Użyj ostry, czysty nóż do wycinania odłam, lub "szczenię," od podstawy większe, zdrowe Agawa. Obejmują macierzystych, że przywiązuje szczenię z zakładu macierzystego, w przeciwnym razie nie będzie nic wobec rozwijać nowy katalog główny. Może być w stanie usunąć odgałęzienia ręcznie, ale nosić rękawiczki bo pozostawia większość Agawa ma bardzo ostre końce.

•Kawalki wyłącza wszelkie uszkodzone korzenie nożyczkami lub Nożyce ogrodowe i urlopu o jedna czwarta Cala korzeni na szczenię. DIP podstawy odłam w zakorzenienia hormonów i posadzić ją w doniczki mieszanki.

•Umieść nowy Agawa na zewnątrz w filtrowane światło słoneczne lub zachować go pomieszczeniu w jasny, ale pośrednie światło. Kiedy można zauważyć wzrost nowych, przenieść Agawa w pełnym słońcu.

•Wszystkie lekko wilgotną mieszaninę doniczki. Pamiętaj, że rot jest wrogiem wszystkich sukulenty. Nie Zezwalaj na glebie rozmoczony i nigdy nie pozwolić na dnie zbiornika sadzenia usiąść w wodzie.

•Feed Agawa uniwersalne, rozpuszczalne w wodzie nawozy w kwietniu a w lipcu. Stosowanie nawozów zgodnie ze wskazówkami na opakowaniu.

Porady & ostrzeżenia

  • Jeśli twój nowy Agawa będzie roślina, Przeszczepienie go do słonecznej okolicy wiosną i wczesną jesienią.