Jak rosną Valencia pomarańczowe drzewa w Los Angeles

Jak rosną Valencia pomarańczowe drzewa w Los Angeles

Valencia pomarańcze są powszechnie nazywane sok z pomarańczy - i Amerykanie zazwyczaj myślę na Florydzie ponieważ miejsce są one uprawiane. Podczas gdy California ma reputację rośnie mnóstwo pępka--lub jedzenie--pomarańcze, Valencia pomarańczowy drzew powszechnie są przystosowane do wielu części Południowej Kalifornii, w tym Los Angeles. W rzeczywistości "Sunset Western ogród książki" notatki Valencia pomarańczowe drzewa potrzebują mniej ciepła w lecie i tolerować mróz trochę więcej niż pomarańcze navel. Walenckiego również rosną dobrze w pobliżu wybrzeża. Owoce dłużej pozostaje na drzewa pomarańczy Valencia, tym słodsze staje się.

Instrukcje

•Wybierz idealne miejsce sadzenia drzewa pomarańczy Valencia. Żyzne, dobrze odsączone gleby jest niezbędne do wzrostu drzewa pomarańczowego w Los Angeles, aby nie sadzić drzewa nie wiedząc, jeśli gleba jest dobre dla życia roślin. Strona również musi otrzymać co najmniej osiem godzin słońca dziennie. Uniknąć intensywnie gorących miejsc, takich jak miejsca gdzie odbija ciepło z dróg betonowych i fasad i bezpośrednio uderza drzewa liści. Takie gorące miejsca zwiększa zapotrzebowanie na podlewanie i może powodować droughtlike warunków uprawy.

•Amend obszarze sadzenia dla pomarańczy Valencia dodając najpierw organicznych znaczenia takiego kompostu, dobrze rozłożonym obornikiem lub pyłowe kory. "Zachód Western ogród książki" komentarze, że średnie gleby lub gleby piaszczyste, że można poprawić drenażu bardzo szybkie włączenie warstwy 4 - 6-calowy materii organicznej w glebie. Pomarańczowe drzewa potrzebują gleby wilgotne ale porowata pozwala cząsteczki powietrza do korzeni. W związku z tym dodając kompostu do ciężkich gliniastych znacznie poprawia tekstury i jakości gleby dla drzewa pomarańczowego się rozwijać na wiele lat.

•Dig sadzenia dziura uprawiane w pojemniku lub balled i burlapped Valencia pomarańczowy drzewo to jest tej samej głębokości korzeniowej i dwa do trzech razy tak szeroki. Z Los Angeles łagodna zima z naturalnych opadów koncentrują się na posadzenie drzewa w późnym upadku lub zima więc korzenie można ustalić przed liści i powstrzymać rosną rozpoczyna się w miesiącach wiosennych ocieplenie. Uprawiane w pojemniku mogą być sadzone drzewa każdej porze roku, jednak.

• Napełnij parafiną sadzenia dziura z gleby i delikatnie ubić ją ręką. Nie sadzić drzewa zbyt głęboko--koronę drzewa pomarańczy, przejściowe flary gdzie bagażnika staje się korzenie, musi być na powierzchni gleby. Umożliwia tworzenia berm lub Dorzecze catch wokół drzewa do zbierania wody do nawadniania nadmiar gleby.

•Wskaźnik drzewa pomarańczy Valencia z węża ogrodowego lub delikatnie dumpingu puszki wody w dorzeczu połowu. Moczyć gleby na głębokość 3 metrów i utrzymać wodę z bagażnika jak to promowanie chorób, zgodnie z "Ogrodzie Western Sunset książki." W pierwszym roku po posadzeniu, utrzymania gleby wilgotne (nigdy nie rozmoczony lub kości suche) aby zapewnić korzenie stają się ugruntowaną. W gorące letnie miesiące podlewanie dwa razy w tygodniu jest ogólne wytyczne.

•Umieścić warstwą ściółka organiczna 2 do 3 cali głęboki na szczycie glebę wokół drzewa pomarańczowego. Zachować ściółkę co najmniej pięciu centymetrów od pnia drzewa, ale rozszerzenie go dwa razy do stóp drzewa poza zasięgiem drzewo gałąź porady we wszystkich kierunkach. Utrzymanie tej warstwy mulczu cały rok całej istnienia drzewa jak to pomaga fajne gleby, utrzymać wilgotne i opóźnić rozwój chwastów.

•Nałóż wyważona cytrusowych specjalny nawóz do drzewa zalecane przez personel miejscowy ogród centrum lub Los Angeles spółdzielni rozszerzenie pakietu office florystów i mistrz ogrodników. Azot jest podstawowym składników odżywczych, często brakuje w południowej California gleby, ale pomarańczowe drzewa muszą również śladowe ilości magnezu, żelaza i manganu do podtrzymania zielonych liści. Żółte liście i brak kwiatów na siedzibę drzewa są wskazania żywieniowe słabe gleby. Czasowym aplikacji nawozu granulowanego występuje od połowy do końca zimy, przez miesiąc ciepły sezon wegetacyjny, a do midfall.

•Prune oddział porady wczesną wiosną, w celu utrzymania dobrze ukształtowane, jednolite baldachim. Chore, uszkodzone lub dziko błędny oddziałów może zostać oczyszczone, każdej chwili. Spray oczyszczanie ostrza z alkoholem po usunięciu chore gałązki i gałęzie do sterylizacji je.

Porady & ostrzeżenia

  • "Zachód słońca ogrodzie Western książki" zauważa, że rodzaje gleby ciężkie gliny trzeba lekko wysusza między żadnych irygacji--jak odstęp odstępach tak top 5 do 6-cali gleby wysycha przed następne podlewanie.
  • Powoli, delikatnie podlewaniem, które pozwalają gleby zwilżyć na głębokość co najmniej 2 metrów są lepsze niż szybkie, częstym podlewaniem, że tylko zwilżać górnej 6 cali.
  • Monitorowania rozwoju na pomarańczy Valencia w roku. Chorób, szkodników, kwiat i owoc rozwoju, które wszystkie muszą być obserwowani, dzięki czemu można traktować problemy przed oni prowadzić do poważniejszych problemów zdrowotnych roślin.
  • Wahania wilgotności gleby poziomy przyczyny rozwoju pomarańczowe owoce do zgryzienia otwarte. Ten klucz jest nawet wilgotności gleby na drzewach przez cały rok, szczególnie w ciepłe lato i jesień.