Jaka jest różnica między działkami idealna płatki?

Jaka jest różnica między działkami idealna płatki?

Horticulturalists klasyfikacji kwiaty na dwa sposoby, pełne lub niepełne. Pełne kwiatów ma słupka, stamen, płatki i działkami. Kwiat niekompletne brakuje jednego lub więcej z tych części. Jeśli kwiat brakuje płatki to apetalous. Jeśli brakuje działkami jest asepalous. Horticulturalists klasyfikacji kwiaty brakuje płatek i łodyga jako nagi.

Celem łodyga

Działkami są liść jak części, które należy ująć pączek kwiatu. Znajdują się w dolnej części kwiatu. Działkami zagiąć i chronić zamknięte bud od pogody lub urazów przy opracowywaniu. Zwykle istnieją dwa lub pięć działkami na kwiat.

Celem płatki

Głównym zadaniem płatki jest przyciągnąć kolibry i owady, tak że zapylanie może wystąpić. Płatki również chronić pręcik i słupek, części roślin potrzebnych do reprodukcji. Gruczoły w podstawy płatków, zwany nectaries, wytwarzają słodki nektar. Nektar, zapach i kolory płatki są co przyciągnąć zapylaczy. Kwiaty możliwość przyciągnąć zapylaczy za pomocą barwienia i zapach jest dowodem Wiciokrzew. Wiciokrzew kwiatów przyciągają owady i kolibry w ciągu dnia z efektownym, atrakcyjne kwiaty. W nocy słodki zapach przyciąga motyle.

Kolory i klasyfikacji

Zwykle działkami są zielone i płatki są jaśniejsza część kwiatów. Są chwile Kiedy działkami mogą być kolorowe, albo sam, albo kontrastujących kolorów do płatków, wtedy one są oznaczone petaloids. Hortensje i Powojnik nie płatki. Zamiast tego są kolorowe płatki, które pojawiają się podobne do płatków.

Tepals

Tepals lub niezróżnicowanych Perianth segmentów, występuje gdy nie dostrzec różnicę między płatki i działkami. Przykładem tego są tulipany, amarylis, Lilie i storczyki. To występuje, gdy istnieje silne więzi przodków.