Czy muszę dodać wermikulit mojej glebie Square Foot ogród?

Stóp kwadratowych, ogrodnictwo (SFG) Metoda obietnice rośnie więcej produkować mniej miejsca. Mel Bartholomew, autor i wynalazca tej popularnej metody ogrodnictwo, twierdzi, że można to osiągnąć poprzez to, co uważa za doskonały gleby. "Mel's Mix"--jego przepis na ten idealny SFG gleby--zawiera równych częściach wermikulit, mchu torfowca torfu oraz kompostu objętościowo. Według Bartłomieja ta formuła utrzymuje wilgoć jeszcze dobrze spływa, i to jest podstawą jego system SFG.

Wermikulit podstawy

Pomyśl o wermikulit jako gąbka miniaturowe. Jego głównym atutem w ogrodnictwo jest jego zdolność zatrzymywania wody wysokiej. To jest wolne od choroby, toksyn, chwasty i owady, i to pomaga izolować gleby i zapobiegają wahań temperatury. Wermikulit jest produkt ekologiczny powstają, gdy wydobywa się rock miki jest podgrzewany do wysokiej temperatury i wybucha tworząc lekki produkt.

Perlit podstawy

Perlit jest inny Polepszacz gleby bezpiecznych i ekologicznych z właściwości niemal identyczne, wermikulit jest. Powstaje ono przez ogrzewanie skały wulkaniczne w bardzo wysokich temperaturach, dopóki wyskakuje i produkuje lekkie, wysoko porowatego materiału. Podobnie jak wermikulit perlit poprawia gleby poprzez napowietrzanie i wilgoci wzrost zachowywania i drenaż.

Perlit, wermikulit w porównaniu

Perlit mogą być używane w SFG gleby ogrodowe zamiast wermikulit. Bartłomieja w sprzeciw do korzystania z perlitu jest jej wygląd; ponieważ jest tak lekki, ma tendencję do pływaka do góry łóżko ogród, gdy gleba staje się zbyt suche. To nadaje biały, sypkim spojrzenie na powierzchnię łóżka SFG, i niektórzy ogrodników znaleźć to nieatrakcyjne. To można pokonać poprzez Ściółkowanie gleby powierzchniowej, który utrzymuje cząsteczki perlit, nasycone i połączone z innymi składnikami gleby.

Idealne SFG Mix gleby

Idealna gleba SFG zawiera torfu mchu torfowca dla klimatyzacji, kompostu dla składników odżywczych i albo perlitu lub wermikulit zatrzymywanie wilgoci i napowietrzanie gleby. Perlit i wermikulit są niedrogie i łatwo znaleźć w centrach ogrodniczych. Oba produkty są bardzo dobrze i łatwo inhalacji; w związku z tym na sobie maskę jest zalecane podczas aplikacji. Również zwilżanie produktu wewnątrz worka pomoże zachować pyłu do minimum.