Co to jest pasja kwiat winorośli Pod?

Co to jest pasja kwiat winorośli Pod?

Pasja kwiat rodziny zawiera kilka gatunków winorośli, które produkują doniczki okrągłe lub prostokątne. Strąki te jadalne, znany jako owoc pasja, lilikoi, granadilla lub marakuja, zawierają liczne pęcherzyki galaretowata, blado żółty sok zawierające małe czarne nasiona.

Historia

Pasja kwiat winorośli pochodzi z Brazylii, ale rozwija się w umiarkowanym na tropikalne klimaty na świecie. To jest powszechnie uprawianych owoców plon w kilku Ameryki Południowej i krajów afrykańskich jak Australia, Nowa Zelandia, Hawaje i Indii i to zyskuje na popularności w kontynentalnej części Stanów Zjednoczonych.

Typy

Trzech podstawowych gatunków winorośli kwiat męki produkować jadalne strąki. Passiflora edulis produkuje fioletowy owoców męczennicy. Passiflora edulis f. Passiflora produkuje żółte owoce męczennicy, i Passiflora quadrangularis produkuje gigantyczne granadilla. Kilka odmian są dostępne dla komercyjnych i indywidualnych hodowców.

Identyfikacja

Oprócz olbrzymich granadilla owoce męczennicy strąki są o wielkości jaj i niejadalną skórką. Liście fioletowy i żółty owoc pasja są trzy klapowane, z drobno Ząbkowane ostrze. Gigantyczne granadilla ma gładkie, podłużne liście. Wszystkie są zdrewniałe bylin, które wspiąć się za pomocą wąsów. Pasja kwiaty są misternie strukturę z charakterystycznym corona frędzlami i stylu trzy rozgałęzione.