Zalety idealna wady dyfuzji

Zalety idealna wady dyfuzji

Dyfuzji mogą być omawiane w wielu aspektach: fizyczne, chemiczne i nawet społecznych. Społecznie dyfuzji można opisać jako rozprzestrzeniania się cech kulturowych z jednej grupy do drugiej. Rozprzestrzenianie i wymianę tych cech kulturowych wahają się od kultury materialnej, samochody i komputerów do charakterystyki materiałów innych niż przekonań i tabu.

Wzbogacania

Dyfuzja jest rozprzestrzenianie rzeczy, idei lub zachowanie wzór z jednej kultury do drugiej. Możliwość wzbogacenia istniejącego kultury jest główną zaletą Dyfuzja kulturowa. Ludzi z różnych środowisk kulturowych są w stanie oddziaływać swobodnie poprzez dyfuzję, i cieszył się korzyści udostępnionego wspólności, który nigdy nie istniał przed Dyfuzja kulturowa. Ponadto gdy innowacje technologiczne lub osiągnięć są współużytkowane przez ludzi z różnych środowisk kulturowych, umożliwiają one pozytywne wymiany społecznej, które mogą poprawić swoje życie w sposób pozytywny. Przykłady te technologiczny wprowadzenie komputerów, szczepienia i technologie oszczędzające pracę.

Zrozumienie

Poprzez rozpowszechnienie kultury tam jest zazwyczaj zwiększone współdziałanie i zrozumienia między ludźmi z różnych kultur. Na przykład korzystanie z Internetu ma włączone ludzi z różnych środowisk kulturowych lepiej zrozumieć siebie. To jest ponieważ stron internetowych promowania interakcji i zrozumienia poprzez wymianę międzykulturową idei, wartości i przekonań. Podstawowym środkiem do to jest poprzez portale społecznościowe.

Bilansowanie kultury

Bilansowanie kultury można opisać jako proces, dzięki któremu różne kultury stają się coraz bardziej naśladowca z innej kultury, lub zbyt podobne do siebie w wyniku zwiększonej interakcji. Może to prowadzić do erozji tradycyjnej praktyki kulturowe, przekonań i zainteresowań z jednej grupy kulturowej do drugiej. Prowadzi to do powstawania poważnych kultury, która dominuje innych mniejszych kultur. Zamiast promować różnorodność, Dyfuzja kulturowa w tym przypadku obsługuje jednolitości.

Etnocentryzm

Etnocentryzm jest główną wadą związane z Dyfuzja kulturowa. Procesu etnocentryzm wiąże fałszywe założenia dotyczące innych grup kulturowych. To łatwo prowadzi do niezrozumienia i negatywne relacje między ludźmi z różnych środowisk kulturowych. Ten styl myślenia zachęca ludzi z różnych środowisk kulturowych oceniać ludzi innych grup kulturowych w oparciu o własne doświadczenia o tej określonej grupy kulturowej.