Jak rosną rośliny z nasion Supermarket idealna sadzonek

Zabawa, nagradzanie i tani sposób dodać nowy dom kryty roślin do swojej kolekcji jest rozwijać je z produkcji nasion lub sadzonek z owoców, który jest kupowany w supermarkecie. Rozpoczęcie własnej ananasa lub awokado roślin jest proste i nie wymaga wiele wysiłku, aby utrzymać. Z trochę czasu i know-how wkrótce będziesz w stanie rosną piękne rośliny z nasion lub sadzonek, które normalnie będzie odrzucona.

Instrukcje

Jak rosną rośliny ananas

•W supermarketów, wybierz dojrzałe, Zdrowo wyglądające ananasa z koroną zielony jasny i niewiele nie brązowe liście lub wyrzucenia brązowe liście.

• Po jedzeniu ananasa, zapisz jego top. Przeciąć go regionu korony. Odbywa się to poprzez cięcie wzdłuż całej szczycie koronę ananasa. Będziesz wiedzieć, kiedy mają wyciąć tyle daleko bo zauważysz, że są widoczne korzeń pąki, które wyglądają jak małe, nieco ciemniejsze miejsca w okrągłym formacji. Usunąć jak najwięcej owoców, jak to możliwe z roślin. Jeśli nie usuniesz część owoców, kursy roślina gnije i nie zakorzenia są wysokie. Usunąć około 20 procent liści zewnętrznych, jak również.

•Umieścić cztery wykałaczki do rdzenia ananas top i umieścić go w małym pojemniku z wodą takich jak słoik żywności dla niemowląt lub Świecznik wotywny. Zachować wody czyste wycierania pojemnika i dostarczenie wody zmienia się co drugi dzień. W ciągu kilku tygodni korzenie zaczną rosnąć. Gdy istnieją znaczące korzenie, ananas góry mogą być sadzone na doniczki mix plantatora, terra cotta.

•Wskaźnik roślina lekko raz lub dwa razy w tygodniu, uważając, aby zachować gleby wilgotne, ale nie mokre i ciężkie. Nadmierne podlewanie może powodować gnicie korzeni, które mogą uszkodzić lub nawet zabić swojego zakładu. Zachować zakład klimatyzacji i przewiewny windows, jak to jest Tropikalna roślina, która zasadza się na ciepło, ciepło i światło. Słoneczny parapet jest idealnym miejscem.Jeśli masz szczęście, kiedyś w 3 lub 4 lata roślin może nawet rozpocząć produkcję ananasów. Nie ma żadnej gwarancji, ale nie częściej niż z właściwa opieka to jest możliwe. Nawet jeśli nie, ananas roślina jest nadal bardzo piękny dodatek do swojej kolekcji flory.

Jak rosną drzewa awokado z Pit

•Slice otwarte awokado i usunąć pit. Umyć pit i usunąć wszelkie pozostałości po awokado. Wytrzeć dołu czystego ręcznikiem papierowym.

•Umieścić trzy lub cztery wykałaczki do boków awokado i miejsce pit na dziecko żywności jar lub szkła wotywne świeca posiadacza. Napełnić wodą, upewniając się, że końcówka awokado dotyka wody. Zmieniać wodę co kilka dni i przetrzyj pojemnik raz w tygodniu.

•Umieścić pojemnik z pit na jasny i słoneczny parapet. Po około 4 do 6 tygodni awokado powinno zaczynać wobec roztrzaskać zawzięty na środku. Pierwiastek powoli wzrośnie do wody i wkrótce potem, rdzen rozpocznie dochodzących. Z biegiem czasu liście zaczną pojawiają się również.

•Plant drzewa awokado w glebie, tak szybko, jak liście są oczywiste. Wodne rośliny o raz w tygodniu i troszczy się o zapewnienie, że gleba nie wyschnąć całkowicie między podlewaniem. W niektórych przypadkach 3 do 5 lat po posadzeniu swojego awokado pestki, drzewo może faktycznie produkują awokado.