Jak sadzić kryty ogród ziołowy

Świeże zioła są łatwe w uprawie pomieszczeniu przez cały rok z kilka podstawowych ogrodniczymi i słoneczny parapet. Rosnące zioła kulinarne jest nie tylko satysfakcję, to także opłacalne, bo nie trzeba już iść do supermarketu, za każdym razem trzeba świeże zioła dla przepis. Poza zbieraniem świeżych ziół od razu roślin, można także suszyć i przechowywać je do wykorzystania w przyszłości.

Instrukcje

•Wybierz zioła, chcesz się rozwijać. Niektóre typy będzie rosnąć bardzo dobrze pomieszczeniu, łącznie z bazylia, szałwia, szczypiorek, tymianek, lawendy, koper, pietruszka, rozmaryn. Spróbuj wybrać ziół, które zamierzasz korzystać i cieszyć się regularnie.

• Odszukaj słońce przemoczyło przestrzeni, w której rosną kryty ziołowy ogród. Należy pamiętać, że większość ziół będą potrzebować co najmniej 5 do 7 godzin słońca dziennie, choć niektóre rośliny takie jak mięta i tymianek będzie się rozwijać w częściowo zacienionym środowisku. Od strony południowej w oknach najlepszych i najzdolniejszych światło słoneczne; Wschodniej i zachodniej windows są następnym najlepszym wyborem. Jeśli twój dom jest zacienione przez drzewa lub nie otrzymują mnóstwo naturalnego światła, może warto rozważyć dodanie uzupełniający rosną światła, które można znaleźć w większości ogrodniczych i sklepy metalowe.

•Purchase nasiona ziół lub przeszczepów w ogrodzie lokalnych dostaw centrum. Nasiona są najmniej kosztowna opcja i są łatwo dostępne, ale przeszczepy są także popularnym wyborem, ponieważ wymagają one mniej czasu, opieki i starają się zachować. Jeśli nie masz pole okna z tworzywa sztucznego lub małych plastikowych donic do domu zioła nasiona lub rośliny, pamiętaj kupić te również, wraz z małym konewka.

•Plant nasiona lub przeszczepu w donice lub okien dialogowych. Wypełnij swoje pojemniki około trzech czwartych pełne doniczki wymieszać. Jeśli zaczynają się od nasion, posypać kilka nasion wokół plantator następnie umieścić cienką warstwę doniczki wymieszać przez nasiona. Jeśli dodajesz przeszczepów, po prostu usunąć je z ich mieszkania nasion i delikatnie poluzować korzenie. Kłuć się mały otwór w mix w doniczkach z rąk i upuść przeszczepu w, a następnie pokrycie otwarta przestrzeń z doniczki wymieszać.

•Wskaźnik roślin herb lub sadzonki tygodniowy lub konieczne. Rośliny i sadzonki można delikatnie podlewać z konewki, lub można użyć sprayem z grzywny mgły, aby uniknąć overwatering. Obróć roślin, sporadycznie do zapewnienia nawet wzrostu. Zbiorów ziół, w razie potrzeby jak najszybciej rośliny osiąga dojrzałość.