Jak dbać o rośliny pomidora

Jak dbać o rośliny pomidora

Pomidory są jednym z najbardziej popularnych warzyw uprawianych w domu. Smaczny i wszechstronny, są pyszne prawo off winorośli, na hamburgera lub używane w sosie. To jest wspólny wobec zobaczyć pomidory są sprzedawane na jarmarki lub rosnące na podwórku sąsiada. Mimo, że jest to popularne, mogą być trudne do prawidłowego rozwoju. Potrzebują odpowiedniej ilości słońca i wody, aby produkować zdrowe pomidory.

Instrukcje

Jak dbać o rośliny pomidora

•Plant pomidory co najmniej jedną nogą od siebie, a najlepiej dwóch metrów od siebie. Pomidor rośliny potrzebują dużo miejsca na rozbudowę.

•SprawdŸ oczywiście pomidory dostać dużo słońca. Podczas gdy większość plantatorów pomidorów wie, że pomidory się w pełnym słońcu, nie wiele sobie sprawę, że rośliny potrzebują osiem godzin słońca codziennie w celu produkcji owoców optimum. Jeśli oni dostać mniej niż ta kwota na bieżąco, będzie produkować owoce małych, biednych.

•SprawdŸ oczywiście pomidory się dużo wody. W rzeczywistości oni potrzebować wilgotne gleby przez cały czas. Jeśli gleba jest dozwolone do wysuszenia, korzenie będzie wchłaniać wapń, uciekania się w rot. Staraj się unikać stojącej wody, jednak, jak to może również prowadzić do zgnilizny i choroby.

•Wsparcie rośliny. Jeśli liści, kwiatów lub owoców dotknąć ziemi, roślin mogą się złamać lub może rozwijać rot gdzie owoce dotyka gleby.

•Mulch rośliny. Pomidory się być karmione co tydzień, a najlepszym sposobem, aby to zrobić, to umieścić warstwę dwu - lub trzy calowy ściółka organiczna wokół podstawy rośliny. Nie tylko będzie to nawożenia pomidora, ale pomoże zachować gleby wilgotne jak również.

Porady & ostrzeżenia

  • Pięć lub sześć roślin jest wystarczająco dużo, aby dostarczyć Państwu pomidory przez cały sezon, z niektórych lewej nad na sąsiada, jak również.