Rośliny rosną lepiej będzie jeśli podlewane z mleka bo mleko zawiera witaminy idealna wapnia?

Rośliny rosną lepiej będzie jeśli podlewane z mleka bo mleko zawiera witaminy idealna wapnia?

Mleko jest pożywne i istotnym składnikiem zdrowej diety. Wzięte z umiarem, mleko korzyści ludzkiego ciała, przyczyniając się do budowania mocnych kości i zębów. Oprócz wapnia i białka mleko naturalnie zawiera niewielkie ilości witamin A, B12 i C, jak również żelazko. Jak z ludźmi, mleko jest korzystne dla roślin z umiarem: zbyt wiele może zagrozić zdrowotności roślin.

Wolne lub niskotłuszczowe mleko

Gdy daje swoje rośliny mleka, należy zawsze używać mleka o niskiej zawartości tłuszczu lub bez tłuszczu. Całe, niepasteryzowane i surowego mleka zawiera naturalne cukry i tłuszcze. Jeśli podasz swoje rośliny te cięższe mleko, naturalnych cukrów i tłuszczów w nich stworzy skorupie na zewnętrzną warstwę gleby, zahamowanie wzrostu. Za dużo tego chrupiący warstwy zabije swojego zakładu.

Korzystanie z umiarem

Mleko należy użyć jako dodatek do podlewanie raz w tygodniu. Jeśli wody rośliny z mleka wyłącznie, suchej masy w mleku będzie budować i dusić roślin. Dodatkowe wapnia, otrzymywanych przez rośliny z cotygodniowych kąpieli mleko przyczynia się do zwiększenia wzrostu gospodarczego i zwiększenia wydajności, rośliny, które posiadają owoce lub warzywa. Wapnia w mleku pomaga budować ścian komórkowych roślin. Ma to zasadnicze znaczenie w transporcie substancji odżywczych i służy również, aby pomóc ustabilizować poziom pH w glebie.

Anty-grzybicze korzyści

Mleko ma dodatkowe korzyści dla rośliny oprócz jego składniki odżywcze: działa jako anty-grzybicze. Mleko zawiera naturalnie enzymów i środków grzybobójczych, które zakazują wzrost bakterii i grzybów. Pomidorów szczególnie dobrze reagują na to. Aby używać w ten sposób, rozcieńczyć niskiej zawartości tłuszczu lub bez tłuszczu mleka w butelce ze sprayem z zwykłej wody. Użyj mieszanki 50: 50. Spray na roślin pozostawia co cztery do pięciu dni. Robi tak pomaga ograniczyć występowanie grzybów i pleśni, które jest problemem w pomieszczeniach wilgotnych.

Kiełkowanie nasion

Przy użyciu mleka do kiełkowania nasion wydaje się nie działać. Dwóch studentów przeprowadziła badania w których próba kiełkowania nasiona dwóch grup: jeden był napojone wyłącznie z mleka i innych podlewać wodą z kranu tylko. Nasiona, biorąc pod uwagę mleka nie kiełkują, a te podane wody kiełkującego w ciągu kilku dni. Podczas ten eksperyment był projekt szkoły i nie wysoce specjalistycznych badań, to zilustrować tę tezę, że mleko powinny służyć wyłącznie jako dodatek do czystej wody.