Jak rozwiązywać Dodge Turbo?

Turbosprężarki systemów na Dodge turbo Diesla samochodów ciężarowych są bardzo złożone. Zawierają one system skomplikowanych przepływ powietrza, jak również rozległe elektronicznego monitorowania i kontroli emisji. To sprawia, że możliwość licznych układu napędowego i emisji awarie systemu, zwłaszcza na duży przebieg Dodge turbo pojazdów. Jednakże jednostki sterującej silnika (ECU) monitoruje praktycznie każdy silnik i turbo parametrów systemu. Czytnik kodów błędu można podłączyć do ECU zdiagnozować większość usterek układu napędowego.

Instrukcje

• Podłącz czytnik kodów błędów ECU do dostępu do ECU. Dostęp do portu znajduje się w nogi po stronie kierowcy swoje Turbo Dodge. Czytnik kodów wyświetli numer kod usterki, jak również Krótki opis sprawy i/lub części dotyczy.

• Uważaj na czarny dym emisji od twój Dodge układu wydechowego. Czarny dym wskazuje, że krzywe paliwa silnika są dostrojone zbyt bogaty, co prowadzi do spalania w spalinach nadmiar paliwa. Czarny dym może również wskazywać problem systemu turbo, próżniowe wyciek lub nieprawidłowo turbo.

• Ciśnienie test twój Dodge turbo i intercooler systemu dla zwiększenia przecieków. Testery ciśnienia są ręczne pompy wyposażone w przyrządy, pozwala sprawdzić integralność wszystkie turbo system uszczelnień i intercooler połączeń. Usunąć rurkę spożycie od wlotu turbosprężarki i połączyć tester ciśnienia w jego miejsce. Tester ciśnienia pompy i słuchać wzdłuż wszystkie rurociągi intercooler i ssącego syczenie powietrza, który wskazuje miejsce wycieku impuls. Naprawić nieszczelności impuls natychmiast do zatrzymywania silnika wydajność i niezawodność.

• Słuchaj oznak awarii turbosprężarki, gdy silnik jest przy przyspieszaniu. Najczęstsze wskazania upadającego turbo jest nadmierne łożysko skomleć. W bardziej skrajnych przypadkach może usłyszeć turbo mając harówki. Te dźwięki są objawy uszkodzenia wewnętrznych elementów turbosprężarki. Mieć twój uszkodzony turbosprężarki zastąpiony lub przebudowany przez profesjonalistę.