Nie można uruchomić mój Miata

Istnieje wiele rzeczy, które mogłyby spowodować Mazda Miata nie uda się uruchomić, choć nowoczesne samochody najczęstszą przyczyną jest rozładowany akumulator. Ogólnie samochód zadbany, że nie uda się uruchomić ma problem z układu elektrycznego; samochód, który nie otrzymał regularna konserwacja może mieć bardziej poważne problemy mechaniczne, które uniemożliwiają uruchamianie silnika.

Instrukcje

Jak zdiagnozować-począwszy od Mazda MIata

• Próba uruchomienia samochodu. Jeśli żaden z oświetlenie deski rozdzielczej Chodź, silnik nie włącza się (będzie można usłyszeć to chugging) i reflektory nie chodź, wtedy jest problem z układu elektrycznego i najprawdopodobniej baterii.

• Ekspertyzie co do jej. Jeśli ma piany na baterii oznacza to, to jest wyciek kwasu niebezpieczne i może potrzebujesz profesjonalnego pomóc. Jednak jeśli jest nie pianki następnie możesz można walić posty baterii z buta lub młotek gumowy. To może stworzyć lepszy kontakt między słupkami baterii i kable i pozwalają w samochodzie, aby rozpocząć. Można również spróbować szybko uruchomić samochód. Jeśli to nie poskutkuje, wymieñ bateriê na now±.

• Jeśli jednak Mazda Miata nie uruchamia się po zainstalowaniu nowych baterii ale układu elektrycznego jest funkcjonalna może masz zalany silnik. Zalany silnik jest kiedy świece są mokre i nie można wygenerować iskry. Do suchej wtyczki należy włączyć tryb jasne powodzi. To jest przygnębiające akcelerator aż do podłogi, po raz pierwszy a następnie stale obracając zapłonu. To powoduje, że silnik do pompy powietrza zamiast paliwa do cylindrów i wysuszy świec zapłonowych. Po kilku minutach nogę zdejmując i kluczyk zapłonu. Następnie umieścić klucz w stacyjce i włącz aparat. Jeśli samochód nie uruchamia się po to masz problemy mechaniczne i będzie wymagało mechanik z niestandardowych urządzeń diagnostycznych do prawidłowego zdiagnozowania.