Co to są cykle życia goździka?

Goździka (Dianthus caryophyllus) jest wytrzymały w USA w departamencie rolnictwa (USDA) roślin twardość strefy 6 do 9 i jest częścią rodziny roślin, która obejmuje Dianthus plumarius "Itsaul biały" i William sweet (Dianthus barbatus), z których oba są odporne w strefach USDA 3 do 9. Chryzantema jest wiecznie bylina. Jej żywotność jest trudne do ustalenia, ale żyje dłużej niż dwa lata i może żyć cztery lub więcej lat.

Wczesnych etapach

Małe, czarne nasiona Dianthus spadnie na ziemię w średnio-i późnym latem, a w temperaturze 70 stopni Celsjusza, kiełkują w dwa do trzech tygodni. Goździk cotyledon, lub pierwszy zbiór liści, daje sposób dwa lub trzy zestawy prawdziwe liście około jednego miesiąca po kiełkowaniu. Zakład nadal rośnie przez upadek, rozwijanie wąskich, zielony lub niebieski zielony liści. Jak większość roślin wieloletnich goździka zamrozeniem zimą.

Faza Bloom

Goździk roślina wznawia wzrost, po ziemi ogrzewa wiosną. W zależności od jej odmiany i typu Goździk ogrodowy mogą rosnąć do 3 1/2 metrów wysokości, z jej pąki kwiatowe, rozwijających się na szczycie jego wysoki, przegubach łodyg. Pąki mocno, owalne rozwijać w późną wiosną lub wczesnym latem i rozsuwa kwiaty, które mogą być maksymalnie 4 cali średnicy. Gdy kwiaty otwarte, zapylanie zajmuje miejsce, zwykle przez motyle i inne owady. Po zapylanie Goździk kwiat płatki ostatecznie odpadać i jajnika pęcznieje, stając się kapsułki mając spłaszczonych nasion, które są rozproszone, gdy kapsułka dojrzewa i dzieli.

Warunki uprawy

Dobra kultury ułatwia goździka cyklu życia. Goździk nasiona można rozpocząć w pomieszczeniu w warunkach kontrolowanych i przeniósł się na zewnątrz po rozwinęły się sadzonki pierwsze kilka zestawów prawda liści. Goździk najlepiej rośnie w chronionych lokalizacja z doskonałym systemem odwadniającym. Ciężkich gliniastych powinna zostać zmieniona hojnie z materiałów organicznych i żwiru, piasku lub innych materiałów promowanie drenaż. Pełnym słońcu optymalizuje kwitnienia. Goździk kolory kwiat i zapach przyciągnąć zapylaczy, ale interplanting goździków z innymi gatunkami zapylających przyjazne zapewnia dalsze wsparcie.

Rozprzestrzenianie się okolicznościach

Większość nowoczesnych goździków są mieszańcami. Chociaż ich cyklu życia jest identyczne do cyklu życia goździków-hybrydowy, hybrydowy obcopylnych odmian często produkują niewielkie ilości nasion lub wytwarzają nasiona, które rzadko są opłacalne. Kiedy nasiona mieszańców Goździk są opłacalne, są mało prawdopodobne, aby produkować potomstwo, które są identyczne z rodzicami. Tej cechy może być pożądane, ponieważ pozwala na wybór potomstwo z cechy takie jak nietypowe wzory wigor i kolor. Jeśli chcesz produkować rośliny identyczne, następnie propagowania pożądanych odmian goździków poprzez sadzonki z ich rośliny 2 - lub 3-letnia.