Pielęgnacja podłogi winylowe idealna konserwacji

Pielęgnacja podłogi winylowe idealna konserwacji

Vinyl jest popularnym wyborem dla podłogi, bo to jest łatwe do czyszczenia i wstaje do zużycia życia codziennego. Podłogi winylowe jest przyjazne dla budżetu, są jeszcze dostępne w szerokiej gamie kolorów i stylów. Regularne czyszczenie i konserwacja będzie utrzymać podłogi wygląda jak nowy na nadchodzące lata.

Usuwanie zanieczyszczeń

Zamiatać podłogę codziennie je zachować czyste i w dobrym stanie. Odkurzacz może również służyć do usuwania brudu i kurzu; Wybierz próżni bez trzepak bar, który może uszkodzić dno. Zamiatać tak często jak to konieczne, koncentrując się na dużym natężeniu ruchu.

Czyste

Miejscu winylu czyste podłogi za pomocą wilgotnej ściereczki. Do czyszczenia całe piętro, za pomocą wiadro ciepłej wody i czyste mopa. Jeśli ta metoda nie dostatecznie czyste podłogi, a następnie dodać niewielką ilość do mycia. Wybierz do mycia, który jest łagodny i wykonane dla danego typu podłogi winylowe. Najbardziej uniwersalne środki czyszczące będzie działać; wybrać odmiany, które nie wymagają spłukiwania. Nawet nie spłukać środki czyszczące często pozostawiają lepkiej pozostałości: usunąć ciepłą wodą.

Czego unikać

Ściernych jak sproszkowane czyszczące podstaw i inaczej szkoda Twojej podłogi winylowe. Podobnie nie należy używać szczotki zarośla. Jeśli nie woskowane podłogi winylowe, wybierz nie wosk środki czyszczące. Należy unikać produktów, które dodać połysk lub butów do podłogi i zawsze postępuj zgodnie z instrukcjami producentów przy wyborze do mycia. Oczyścić wycieki szybko, jak nadmierne ilości wody spowoduje, że podłogę wobec roztrzaskać albo zwijają się w szwach. Kiedy niewykorzystanych środków, używać tylko niewielkie ilości wody.

Zapobiec uszkodzeniu

Chronić Twoje podłogi winylowe z wgniecenia i zadrapania spowodowane przez ciężkie meble. Pokrycie DNA stół i krzesło nogi z filcu lub flaneli klocki; te mogą być zakupione w sklepie domu poprawy lub w domu. Użyć podkładki dla sztuk ciężkich mebli, aby zapobiec wkroczył.

Gruz na podłogi można szlifować do mety winylu. Dodatkowo substancji chemicznych, takich jak sól kamienna trzymać się buty i będzie odbarwienie podłogi winylowe w czasie. (Ref.2) zmniejszenia zanieczyszczeń i substancji chemicznych na podłogi winylowe umieszczając maty podłogowe i dywaniki z przodu drzwi i w obszarach ruchu. Wybierz wykładzin podłogowych, które są bezpieczne do stosowania na podłogi winylowe, jak niektóre maty podłogowe z gumy przed poślizgiem będzie również uszkodzić podłogi. (Ref.2)