DIY podłogi drewniane Renowacja porady

Renowacja starej podłogi należy rozpocząć z jedna zasada: nie więcej niż trzeba. Szlifowanie na bCzy drewno jest ciężko na podłogę, i tam są tylko tak wiele razy, można to zrobić. Więc jeśli to jest tylko w górnej części lakier, który wygląda brudne i zużyte, plan na światło ponownie glossing i pozostawić go na tym. Jeśli, z drugiej strony plama, a nawet samego drewna jest zużyte, będziesz musiał zrobić pełny odnawiania.

Przygotowanie

Czy robi skalę odnawiania lub po prostu ponownie glossing podłogi, to musi być czyste i wolne od wszystkich przeszkód, zanim zaczniesz. Wyjąć wszystkie meble i podłogi wentylacyjne. Usunąć podłogi wykończenia z młotka i prybar (jeśli jesteś ostrożny o nim, można go ponownie później). Przejść przez całe piętro z skrobak i młotek, burzenie wszelkich głowy podniesione paznokci i skrobania wszelkie odłamki, wykończenie zmechacone lub innych przeszkód. Dokładnie czyści z gospodarstw domowych sprzątaczka i to dokładnie wyschnąć.

Szlifierki, szczotkarki

Jak piasek, zależy od tego, co robisz. Dla pełnej restaining, wynajem bębna sander i kupić rozbiórki ściernym gradacji 60, wraz z 100-piasek papieru do kontynuacji. Użyj chropowatych papieru 60-grys zdejmować lakier, a następnie użyć papieru gradacji 100 zdjąć pozostałe plamy i wygładzić drewna. Ponownie glossing projektu używać 120-piasek piaskowania ekranu w wibracyjne szlifierka do startu tylko błyszczący górnej warstwy lakieru. Piasek w kierunku podłogi. Próżni podłodze cały kurz, następnie wytrzeć to wszystko w dół szmat moczony w paincie cieńsze. (Przewietrzyć pokój chwila robienie ten).

Barwienie

Jeśli już zrobione podłogi do gołego drewna i są restaining, rozpocząć w kącie pokoju i kieruj się w drzwiach. Nosić rękawice gumowe. Stosuje się plama z pędzlem w długich uderzeń, stawianie na wiele cieczy i pozwalając mu siedzieć na deski na minutę. Zetrzyj nadmiar plamę z ręczników papierowych. Jeśli wygląd nie jest wystarczająco ciemny, dla Ciebie, niech siedzieć za dodatkową minutę przed nim ocierając plama. Niech całkowicie wyschnie.

Glossing

Czy jesteś glossing nowych plam lub ponownie glossing góry stara podłoga, technika jest taka sama. Uzyskać połysk poliuretanowa piętrze klasy. Otwórz go i wymieszać delikatnie, aby zapobiec tworzeniu się pęcherzyków (nie potrząsać puszka metalowa). Szczotki go cały czas na rogach podłogi, stały, cienkie kreski. Za pomocą aplikatora na podłodze połysk lambswood do głównych przęseł podłogi, wlewając połysku w linii całej szerokości każdej grupy deski na jednym końcu. Wyciągnąć połysk wzdłuż długości deski podłogowe z aplikatora. Gdy wyschnie, ręka buff to papierem ściernym gradacji 220 aby umożliwić następny herb do przestrzegania, następnie zastosować drugą warstwę w ten sam sposób.