Staghorn chrząszczy

Staghorn chrząszczy

Ponad 1000 gatunków z rodziny chrząszcz Lucanidae, o nazwie Jelonkowate lub staghorn chrząszcz, znajdują się na całym świecie. Ich ogromne ząbkowane szczęki, które przypominają poroża jelenia zidentyfikować uderzające Jelonkowate. Największy gatunek w Ameryce Północnej jest gigant stag beetle (Lukan elephus) który dorasta do 2-½ cala długo.

Zakres

Jelonkowate L. cervus jest najczęściej Jelonkowate w Europie. Capreolus Jelonkowate L., zwany także uszczypnięcia błędów, jest najczęściej Jelonkowate w Ameryce Północnej. Dwie-trzecie 30 gatunków Jelonkowate w Stanach Zjednoczonych na żywo w zachodniej części kraju. Hobbystów, głównie w Azji i Japonii, podnieść Jelonkowate.

Opis

Stag chrząszcze kolor waha się od czarnego na pomarańczowo i czerwono-brązowy i oni i mieć długie nogi. Oni mają zęby na ich mandibles, lub szczęki. Ich czułki mają łokcie i klub comblike na końcach. Jelonkowate przypominają bess chrząszcze, członkowie rodziny Passalidae chrząszcze, ale bess chrząszcze nie łokcie na ich anteny i mają róg; Jelonkowate nie róg. Jelonkowate, jak chrząszcza skarabeusza, należy usunąć warstwę ochronną z jego skrzydła przed może latać. Potrzeba czasu, chrząszcz usunąć pokrycia, narażając go na niebezpieczeństwo, tak rozwinął się ogromny szczęki zagrażają drapieżniki. Gdy w niebezpieczeństwie, chrząszcz wychowuje się na jego tylne nogi i otwiera jego nietypowy szczęki. Samice tego gatunku mają mniejsze, ale ostrzejszy szczęki. Mężczyzna Jelonkowate również używać ich szczęki do konkurowania ze sobą dla kobiet Jelonkowate.

Jelonkowate, jak chrząszcza skarabeusza, należy usunąć warstwę ochronną z jego skrzydła przed może latać. Potrzeba czasu, chrząszcz usunąć pokrycia, narażając go na niebezpieczeństwo tak ewoluował ogromny szczęki zagrażają drapieżniki. Gdy w niebezpieczeństwie, chrząszcz wychowuje na jego tylne nogi i otwiera jego nietypowy szczęki. Samice tego gatunku mają mniejsze, ale ostrzejszy szczęki. Mężczyzna Jelonkowate również używać ich szczęki do konkurowania ze sobą na wdzięki kobiece Jelonkowate.

Cyklu życia

Kobiece Jelonkowate składają swoje jaja w gnijących pni i dzienniki. Larwy jedzą rozkładających drewno i czasami korzenie; zazwyczaj żyją od 3 do 5 lat, zanim staną się dorośli. Dorosłe żywią się liśćmi, tree sap i spadzi z mszyc. Żyją od 1 do 2 lat. Jelonkowate są przyciągane do światła i są często widział je na tarasy i werandy w nocy.

Jelonkowate obawy

Jelonkowate może wydawać się zagrożeniem, ale ich ukąszenie czuje lekką szczyptą do człowieka. Zwykle są one uważane za nieszkodliwe, ale ich larwy mogą jeść korzenie roślin. Dorosły Jelonkowate jak gnicie owoców, a także soki drzewa. Jeśli jesteś zaniepokojony Jelonkowate, należy zachować gnicie drewna od ogrodu i zachować jasne gnijących owoców stoczni.