Oznaki chore drzewo oliwne

Oznaki chore drzewo oliwne

Drzewo oliwne może żyć nawet do 500 lat i może przetrwać suchych klimatach i temperaturach poniżej - 10 stopni Celsjusza bez mrozu. Jego gruby, mocny tułów ma mocne i złożony system korzeniowy, który chronić go przed suszą, ogień i nadać jej zdolność do regeneracji drzewa, nawet jeśli naziemne struktura ulega zniszczeniu. Ale nawet z tych atutów, drzewo oliwne jest niezwyciężony. Badając swoje drzewo będzie być w stanie powiedzieć, czy to zdrowe, czy nie.

Verticillium więdną

Verticillium więdną ma wiele objawów, które obejmują nagły więdnięcie liści, przyklejania liści do oddziału, czynnego zwijające się liście i umiera z pędów i gałęzi. Inne objawy obejmują liści, które tracą swoje zielony blask i skręcić w ciemno-szarego do liści brązowe, spalonej, i liści, owoców i kwiatów spada, Verticillium więdną jest grzyb, który przetrwa w glebie i korzenie drzew i rozprzestrzenia się w górę tułowia. To przechodzi do innych roślin przez nieoczyszczonych narzędzia używane, na zainfekowanych roślin i przez sadzenie nowych roślin w glebie zakażonych. Nie ma lekarstwa na Verticillium więdną. Jeśli nie powstrzymamy go zabić rośliny.

Węzeł z oliwek

Z oliwek węzeł charakteryzuje się kremowy białawy szorstki wyrośla 1/2 cala do 2 cali średnicy, które pojawiają się na pień i gałęzie drzewa. Wyrośla czarna z czasem i mogą sączyć bakterii. Bakterii jest zazwyczaj wprowadzany przez cięcie lub otwarcie w drzewo i przerwania dostaw wody i cukru, powodując martwe gałęzie i objętych liści. Węzeł z oliwek jest trudne do opanowania jak rozprzestrzenia się przez podlewanie i deszcz. Bakterie mogą być przenoszone do innych roślin poprzez zainfekowane modzie i może zabić drzewo, jeśli zakażenia występuje na pniu drzewa młode. Środki są dostępne dla utrzymania i zwalczaniu infekcji węzeł oliwek.

Owoc mumifikacji

Mumifikacji owoców jest widoczne, gdy brązowy zmiany chorobowe pojawiają się na oliwkowy owoc i rozwinąć. One ostatecznie przejąć cały owoc skóry pozostawiając tylko opada brązowy mumia oliwek. Mumifikacji owoców jest wynikiem grzyba Gleosporium olivarum. To zaczyna się końca oliwkowy owoc i pomógł wzdłuż przez obecność wody. W połączeniu z pojeniem wilgotności powoduje zakażenia rozprzestrzenił się, prowadzić do spadku owoców i wzrost kwasowości w wyodrębnionych oliwy z oliwek. Mumifikacji owoców jest bardziej powszechne w Portugalii, Grecji i Liban i mogą być zapobiegał przy użyciu fungicydu przed pora deszczowa.

Liść miejscu

Liść miejscu powoduje, że liście drzewa oliwnego włączyć bledniczego, żółty lub białawy kolor. Także spodu liście stają się pokryte grzyb, który przypomina czarny kurzu na powierzchni liści. Na drzewa liść miejscu spadek liści i owoców rozwijać brązowe zmian i często spadają na ziemię przedwcześnie. Liść miejscu jest przenoszone do innych części drzewa przez podlewanie, ale można przeciwdziałać poprzez przycinanie i stosowania różnych pestycydów.

Szkodniki

Wszelkie plagi szkodników na drzewo oliwne mogą być szkodliwe dla drzewa i owoce. Drzewo oliwne ma trzy główne owady, które rysowane są na to. Owocówka, oliwek ćma i czarny skali może spowodować poważne problemy do drzewa oliwnego. Tych szkodników może jeść i leżał Larwa gałęzi, kory i owoców drzewa powoduje zakażenia. Porażone drzewa można stracić, owoców, kwiatów i liści. To może być wspomagane przez przycinanie i pestycydów.