Najlepsze gleby dla Colorado Blue Spruce drzew

Najlepsze gleby dla Colorado Blue Spruce drzew

Z jego powolny wzrost i atrakcyjny kolor blue spruce Colorado (świerk kłujący) działa również jako drzewo ozdobne w wielu metrów. Odmiany tej iglaste obejmują karłowatych drzew, które tylko osiągnąć 5 metrów wysoki, drzew z płaczu oddziałów i tych z srebrne igły. Niezależnie od odmiany wybierzesz, sadzenie swoje blue spruce Colorado w odpowiedniej glebie pomoże go rozwijać.

PH gleby

Colorado blue spruce pochodzi z zachodnich Lasy iglaste z Ameryki Północnej. Gleby w tych regionach jest kwaśny ze względu na ciągły podział iglaste igły. Colorado blue spruce drzewa dostępne dla ogrodników najlepsze gleby o pH między 4,5 a w wersji 6.0.

Rodzaj gleby

Colorado blue spruce drzew nie toleruje gleb, które pozostają mokre przez długi okres czasu, takich jak gliny. Oni także potrzebować gleby bogate w materii organicznej, więc wystarczą gleby piaszczyste. Najlepsze gleby na twój świerk niebieski jest luźna i żyznych Ił.

Dostosowanie pH gleby

Aby obniżyć pH gleby do zakresu lepiej nadaje się do Colorado blue spruce, można albo zmianę gleby przed sadzeniem lub mulcz glebę wokół drzewa już ustalone. Mech torfowy, iglaste igły lub iglaste kora chipy wszystko będzie gleby bardziej kwaśne. Jeśli zdarzy ci się mieć gleby, która jest zbyt kwaśny na drzewo, podnieść pH z wapnowania agenta lub drewna prochy.

Ulepszanie gleby typu

Jeśli masz gliny lub piaszczyste gleby, można zmieniać ono wobec zrobiæ ono liczniejszy odpowiedni pod kątem Colorado blue spruce. Dla obu typów gleby przed zasadzenie drzewa pracować w co najmniej 1 stopa sześcienna kompost głęboko w obszar sadzenia. Kiedy sadzić drzewa, wypełnić dziurę z kompostu lub potting gleby. Ogrodników z gliniastych poprawi drenaż pracując w piasku do obszaru, jak również. Użyć kompostu cztery do jednego do mieszaniny piasku.