Inkubację perlit vs wermikulit

Perlit i wermikulit mediów najczęściej inkubację jaj gadów i ptaków. Utrzymanie wilgotności w pojemnik jaj i zniechęcić rozwój grzybów. Są one lekkie minerałów, które rozszerzają się na ogrzewanie. Perlit jest wulkaniczne, zawierającą się między 2 a 6 procent wody. Po podgrzaniu do około 1600 stopni Celsjusza, rozwija się między 4 a 20 razy jego rozmiar. Wermikulit jest glina, krzemianów minerał, co jest wyblakły formą Miki. Pęcznieje i kurczy się z zwiększenie lub zmniejszenie zawartości wilgoci.

Waga

Na ogrzewanie, perlit rozszerza w ultra-lekki, biały i puszysty substancję przypominającą polistyrenu. Rozmiary cząsteczek ekspandowanego perlitu mogą być tak małe jak drobny pył i może powodować problemy z oddychaniem u niektórych osób. Nawet duże granulki perlit rozkładać cząstki kurzu i średnich. Wermikulit jest cięższy niż perlit po podgrzaniu, pozostaje w miejscu w kontenerze inkubacji i jest łatwiejsze w zarządzaniu.

Zatrzymywanie wilgoci

Wermikulit posiada wody lepiej niż perlit ponieważ cząstki gliny w stanie wchłonąć nadmiar wilgoci. Jednak cząstki gliny raczej trzymać się razem w grudki i nie wydać odpowiednią ilość wody do inkubatora, aby utrzymać wilgotne warunki. Wermikulit lekko przyciemnia wraz ze wzrostem wilgotności treści, ale nie znacznie tak. Perlit stopniowo uwalnia wodę i utrzymuje wilgotne warunki ale pozostaje biały, gdy mokre i suche. To sprawia, że trudne do rozpoznania, jeśli warunki w kontenerze jaj są wystarczająco wilgotne, za udane inkubacji. Suche perlit może wchłaniać wilgoć z skorupki jaj, powodując następnie do desiccate i zwijać od wewnątrz.

Grzyb

W czystej postaci perlit i wermikulit są sterylne nośniki informacji, które hamują rozwój grzybów. Niektóre odmiany wermikulit kupił od centrów ogrodniczych lub sklepów zoologicznych może zawierać gleby. Gleby wprowadza pleśni i grzybów, które będzie gnić na dole jaja. Perlit ma neutralne pH, wermikulit jest bardziej zasadowe w między 7.0 i 9.5. Stawia to wermikulit w niekorzystnej sytuacji, jako formy i bakterie wolą bardziej zasadowe środowisko dla wzrostu.

Mieszanie

Uprzywilejowanych opcja wśród profesjonalnych i amatorskich hodowców jest skorzystanie z mieszanką perlit, wermikulit jako medium inkubacji. To równoważy zalety i wady każdego materiału. Wermikulit ma dłuższą historię jako medium inkubacji niż perlit tyle reproduktorzy woleć wobec używać większej liczby, to w mieszaninie z perlitu. Proporcje mieszania może być tak wysokie, jak trzy części wermikulit do jednej części perlitu, choć dwa do jednego i jeden-do-jednego wermikulit perlit mieszanek są coraz bardziej popularne.