Rośliny z dwóch różnych kolorów kwiaty na jednym macierzystych

Rośliny z dwóch różnych kolorów kwiaty na jednym macierzystych

Kwiaty, które kwitną w klastrze na szczycie jednej kłody często może dać wygląd mają dwa kolory kwiat różnica. Powodem tego zjawiska jest to, że kwiaty w klastrze rozpocząć kwitnienie na różnych etapach, z starszy kwiaty blaknięcie do nowy kolor, podczas gdy nowsze kwiaty otwarte z oryginalna barwa kwiatów. Klaster dwu kolorowe kwiaty zapewniają atrakcyjny, długotrwałe wyświetlanie kwiatowy w ogrodzie.

Bugenwilla

Bougainvillea rośliny są często postrzegane w UDSA twardość strefy 9 – 11 jako kolorowe krzewy lub winorośli. Wiecznie zielone, który krótko spadnie jego liści w zimie, bugenwilli w kolorowe klastry są rzeczywiście małe centrum kwiaty w białe lub żółte, otoczony przez wypustkami przypominające papier że zakres w odcieniach różowy, czerwony, pomarańczowy, fioletowy lub biały. Odmian mieszańcowych bugenwilli będą bardziej skłonni, aby mieć kwiat klastrów, które zawierają dwa kolory na jednej łodydze. Przykłady dwóch kolorów kwiatów bugenwilli odmian to "Rosenka," różowe i żółte kwiaty; "Snow-fioletowy," z białe i fioletowe kwiaty; i "Niespodzianka," wspaniałe grono magenta i pomarańczowych kwiatach.

Lantana

W USDA twardość strefy 9 do 11 stosowana jest uważany za przetargu bylina. We wszystkich innych strefach rośliny powinny być uprawiane jako roczny, który będzie powtórzyć kwitną. Ponad 150 gatunków lantana wahają się od tradycyjnych mały krzew rozmiar do krasnoluda atrakcyjna typów, które są uprawiane w ogrodach, pojemniki i kosze wiszące. Lantana zakwitnie od wiosny do jesieni przymrozków. Kwiat klastrów zaczynają się otwierać jako oryginalny kolor, albo czerwony, pomarańczowy, żółty, róże lub fioletowy, następnie stopniowo zanikać na jaśniejsze odcienie żółte lub białe, tworząc dramatyczne szafirowo klastra.

Groszek

Staromodny ulubionych kwitnienia winorośli lub krzew, groszek jest fajne sezon roczne, który łatwo i łatwo, ponownie się nasiona. Groszek zakwitnie kolorowe, delikatne wyglądające kwiat klastrów w obfitości, aż do połowy letnie upały zanika roślin. W tym momencie cięcia liści na ziemię, ale pozostawić korzenie w ziemi, aby korzystać wokół roślin azotem potrzebne, że groszek produkcji. Jak inne klastra kwitnących kwiatów groszek będzie kwitnąć w białe i odcienie różowy lub fioletowy, z róże blaknięcie do lawendy i purpurowego odcienie niebieskiego.

Hortensja

Hortensje oferują delikatny wizualne wyświetlania dwóch kolorów w duże grono kwiaty. Biały kwitnące hortensje znikną do światła, które kwiaty różowy, różowy lub niebieski znikną do śmietany lub biały. Wiele razy kwitnie na Hortensja rozpocznie zielonkawy odcień przed włączeniem koloru, dodawanie dodatkowy element. Spędził hortensja kwiat klastrów będzie ostatecznie włączyć golden tan-brązowy i mogą być pozostawione na zakład dla wizualnego zainteresowania lub obcięta i używane w suszone bukiety kwiatów.