Co to jest kamera Termowizyjna?

Co to jest kamera Termowizyjna?

Thermagraphic lub Termowizyjna kamera, znany również jako FLIR (przyszłościowy podczerwieni), jest urządzeniem, które tworzy obraz za pomocą promieniowanie podczerwone, które jest ciepła. Pomiar światła podczerwonego ilustruje i sprawia, że widoczne promieniowanie cieplne od obiektu. Istnieją różne rodzaje kamer termowizyjnych, które są wykorzystywane w różnych dziedzinach, i ulepszenia i dostosowania są dokonywane regularnie do zwiększenia ich wszechstronność.

Schłodzoną podczerwieni

Kamery termowizyjne można zorganizować na dwa rodzaje - kamer detektory chłodzony obrazów w podczerwieni i kamer z niechłodzony detektor. Detektory chłodzone są zwykle zamknięte w przypadku pakowane próżniowo lub kolby. Chłodzenie temperatura waha się od 4 k 110 k, ale jest powszechnie używany w 80 do 90 tys. Jeśli chłodzenie jest nieobecny, czujniki zalanie przez ich własne promieniowanie.

Niechłodzonych podczerwieni

Niechłodzonych termiczne kamer wykorzystują czujnika działających w lub w pobliżu temperatury otoczenia. Nowoczesny niechłodzony detektor wszystkich za pomocą czujników, które reagują na regulacji napięcia, odporność lub prąd. Niechłodzonych czujników podczerwieni może być stabilizowany do określonej temperatury aby zminimalizować zakłócenia obrazu. Jednak one są nie ograniczonej do niskiej temperatury chłodzony i nie wymagają użycia chłodnice kriogeniczne. To sprawia, że kamera niechłodzonych termiczne bardziej kompaktowy i mniej kosztowne niż jeden chłodzony.

Wady

Istnieją wady chłodzone kamery termowizyjne, takie jak koszty produkcji i uruchomiony jeden. Chłodzenia i evacuating może również stać się czasu i energii zużywa, zwłaszcza ochłodzeniu aparatu, zanim rozpocznie się praca. Wadą niechłodzonych kamera na podczerwień jest ich mniejsza obrazu i rozdzielczości jakości w porównaniu do chłodzone kamery termowizyjne.

Handheld kamery

Handheld kamery termiczne jest przeznaczona do zaspokojenia potrzeb prawa wykonywania zawodu. Ta seria kamer termowizyjnych daje niespotykaną podczerwieni wyobrażalny świadczenie. Za jego projektu są funkcje w tym w pobliżu natychmiastowy u, wyobrażenie o osobie optymalizacja i usuwalny oko kubek. Ten chwytak Termowizyjna kamera wykonuje pomyślnie żadnych misji, takich jak prowadzenie nadzoru obwodowej, odnalezienie zaginionego lub w poszukiwaniu kontrabandy.

Ulepszenia

W tym roku Grupa PCE (doradców w przyrząd pomiarowy / test urządzeń) wzrosła ich zasięgu kamer termowizyjnych. Są one obecnie oferują kamery termowizyjne dla zawodowych na miejscu korzystać z udziałem kontroli maszyny lub instalacji i dla bezpieczeństwa. Kamery termowizyjne są pogłębianie i zwiększenie wiedzy odnoszące się do dyscypliny systemĂłw pomiarowych. Modele są bardziej kompaktowy, ekonomiczne i łatwiejszy w obsłudze. Brak wiedzy do przechwytywania obrazów podczerwieni nie jest problem z nowej generacji serii 1 szt-ITC. Jego mały projekt zapewnia pełną przenośność do użytkownika.

Wszechstronność

Kamery termowizyjne pierwotnie zostały stworzone do celów wojskowych podczas wojny koreańskiej, ale powoli migracji do innych pól. Stale malejące ceny mają również wpływ pomógł przyjęcia podczerwieni technologii wyświetlania. Poza tym niższe ceny, zaawansowana optyka i zaawansowane oprogramowanie interfejsów zwiększyć uniwersalność kamer termowizyjnych, kamery te są używane w dziedzinach, które wahają się od widzenie w nocy do ścigania i zwalczania terroryzmu. Do wykrywania osób zakażonych wirusem SARS jest inną metodę, która ilustruje Termowizyjna kamera wszechstronność. Termowizyjna kamera wykryje ludzi z SARS wykonując niedobrowolne pokaz na twarzy ludzkiej na objawy gorączki. Gorączka skanowania M3000 serii kamer termowizyjnych jest zdolny do oceny setki ludzi na minutę. Ponadto wykrywa osoby z podwyższona temperatura ciała.