Jak dużo nawozu należy umieścić na moim hortensji?

Jak dużo nawozu należy umieścić na moim hortensji?

Hortensje, z ich olbrzym, efektowny kwiat klastrów, które można łatwo rozciągnąć ponad stóp długości, dodać obfity fale kolory i zapachy do każdego domu krajobraz. Najzdrowsze, najbardziej obfite hortensja kwiat klastrów zapewniają warunki bogate w składniki odżywcze gleby. Nawozy zapewnić właśnie. Propozycje konkretnych nawozu zależy od tego, czy rośnie Hortensja rośliny pomieszczeniu jako rośliny doniczkowe lub na zewnątrz, a także na czas sezonu.

Zewnątrz krajobrazy: Pierwszy nawóz wpustowe

Czy swoje hortensje już przeszczepione na zewnątrz po ich zimowania pomieszczeniu, lub jeśli mieszkasz w strefie umiarkowanej, gdzie rośliny mogą przetrwać na zewnątrz, dawka nawozu wiosna zapewnia rośliny z pick-me-up trzeba uruchomić ponownie szybko rośnie. Wczesną wiosną--raz przeszły wszystkie ryzyka mrozu--rozpowszechniania wszelkich standardowych nawozów granulowanych, takich jak 8-8-8 produktu, w dawce 1 funta za każde 500 metrów kwadratowych. Posypać równomiernie granulek nawozu po powierzchni ziemi ogród. Od razu stosować nawadnianie, aby pomóc nosić składników odżywczych do poziomu głównego zakładu Hortensja bez ryzyka oparzenia azotu na powierzchni.

Zewnątrz krajobrazy: Kompost wpustowe

Kompost działa jako naturalny nawóz, a także jako odżywka wysokiej jakości gleby. Rozkładu materii organicznej nie tylko daje rośliny Hortensja stałym źródłem mikroelementów, ale kompostu przyczynia się wietrzyć gleby i zwiększyć zdolność do brudu, aby wchłonąć i zachować wilgoć. Idealnie hortensje powinny otrzymać warstwę 1.5 do 2 cali kompostować krowa obornika podczas wczesnej wiosny.

Zewnątrz krajobrazy: Wiosna/lato zapłodnienia

Twojej hortensji wprowadzeniu ich okres kwitnienia, spójnych aplikacji nawozu utrzymuje glebę bogatą w składniki odżywcze i, wraz z deadheading, pomaga zachęcić rośliny Hortensja umieścić kwiaty. Dla najlepszych kwitnących wyniki, Użyj zrównoważonego nawóz uniwersalny, takie jak 10-10-10 lub 8-8-8 produktów, raz w miesiącu w marcu, maju i lipcu. Bo określonych dawkach i wytyczne administracji zależy od stężenia nawozów, odnoszą się do poszczególnych etykiecie nawozu dla aplikacji kwoty.

Kryty krajobrazy: Doniczkowe hortensje

Hortensje rosną energicznie i wytwarzają kwiaty często. Oznacza to, że hortensji uprawiane pomieszczeniu lub w środowisku pojemnik wymagają częstszych aplikacji nawozu niż ich odpowiedniki uprawiane bezpośrednio w glebie, jak ich system korzeniowy szybko wyczerpie substancje odżywcze znajdujące się w ich ograniczone rosnącym środowiskach. Mix standardowy rozpuszczalny w wodzie, uniwersalne nawozów granulowanych z wodą i używać tej wody do nawożenia doniczkowe hortensje raz w tygodniu. Ilość nawozu potrzebne na galon wody zależy od konkretnych nawozu; skonsultować się z etykiety dla dalszych wytycznych.