Jak rosną rośliny strączkowe

Jak rosną rośliny strączkowe

Większość ludzi nie wie jak rosną rośliny strączkowe, mimo że zazwyczaj jedzą je kilka razy w tygodniu. Fasola i groch są to wszechobecne rodziny strączkowych, i są one bardzo opłacało się rozwijać. Wykonaj poniższe czynności, a wkrótce będziesz się cieszyć własnych zbiorów osobowych roślin strączkowych.

Instrukcje

•Learn podstawy uprawy roślin strączkowych. Fasola traktować jako jednoroczne liście zamierają i albo zasiać je wewnątrz wczesną wiosną więc one gotowe do sadzenia po ostatni mróz, lub siać bezpośrednio poza do przygotowanej gleby wczesną wiosną. Bób i groszek powinny być sadzone bezpośrednio poza w późną zimą lub wczesną wiosną dla najlepszych rezultatów.

•Grow bób. Podczas sadzenia szerokie lub fasola fava, je sadzić około 2 centymetrów w głąb podwójnych rzędach rozmieszczone około 20 centymetrów od siebie. Roślin na początku w środku zimy pod ochroną lub bezpośrednio w późną zimą na wczesną wiosną głównych upraw. Szczypta się fasola zniechęcić mszyce po końcówki wzrosła do 3 cali. Studnia, kiedy rozpoczyna się rozwój i zapewnić wsparcie z pędów bambusa.

Fasola wielokwiatowa •Grow. Podczas sadzenia fasola wielokwiatowa, siać pomieszczeniu w głębokich doniczkach wczesną wiosną i roślin po utwardzeniu od kiedy minęło zagrożenie mróz. Fasola wielokwiatowa można również sadzić bezpośrednio poza przeciwko uzupełniające namiot lub Piramida laski około 6 cali od siebie między wiersze po ostatni mróz. Sadzenie upraw drugi późną wiosną zapewni stały uprawy aż do jesieni. Chochoł między wierszami i podjąć kroki w celu ochrony nowych roślin od ślimaki. Nie pozwalają strąki dojrzewać na rośliny lub produkcji zostaną zredukowane.

Karzeł •Grow Fasolka szparagowa. Mogą one być bardzo czuły rośliny, ale warte wysiłku. Francuski fasoli karłowatej roślin w doniczkach i wtedy roślina w wierszach bezpiecznie po ostatni mróz pod ochroną. Roślin fasoli 6 cali od siebie i rozmieszczone w wierszach o 12 cali od siebie. Sadzenie upraw drugi w połowie wiosny zapewni stały uprawy aż do jesieni. Chochoł między wierszami i podjąć kroki w celu ochrony nowych roślin od ślimaki. Wody, dobrze, gdy strąki są formowania i zapewnić wsparcie z laski lub siatki. Nie pozwalają strąki dojrzewać na rośliny lub produkcji zostaną zredukowane.

Groch •Grow. Groch można sadzić jesienią z ochrony zimą aby zapewnić łatwe upraw, ale bezpieczniej produkcji czekać aż do wczesnej wiosny. Kopać guttered wierszy do sadzenia groszek w rowie około 2 cali głęboki i 6 cali szeroki. Sfera wiersze i sadzenia razy podczas wczesnym latem do zapewnienia produkcji całej jesieni. Chronić groszek z gryzoni i ptaków. Chochoł wilgoci i wody dobrze, gdy postaci strąki. Odmian wyższy będzie potrzebował wsparcia.

Porady & ostrzeżenia

  • Nie zostawiaj ochrony zimą na zbyt długo lub nagrzewa się gleby zbyt wiele.