Jak wobec Test zbiornik ciepłej wody, grzałka

Podgrzewacze wody mają dwa oddzielne elementy do ogrzewania wody domów. Dolnej element ogrzewa zimne wody wpływającej do zbiornika ciepłej wody. Górny element działa bardziej jak booster, kiedy woda jest używany szybko. Skoro ty znać jak wobec test elementy grzejne zbiornik ciepłej wody, szybko można dowiedzieć się, który z nich będą musiały być wymieniane.

Instrukcje

•Zamień od wyłącznika do bojlera w panelu elektrycznego.

• Odszukaj dwóch dostęp do paneli, które dom elementy grzałka Górna i Dolna. Panele dostępu znajdują się na stronie podgrzewacz wody. Użyj śrubokręta, aby usunąć śruby mocujące środkową Panele dostęp i zestaw paneli z drogi.

•Użyj śrubokręt do przepustu terminali, które zabezpieczają przewody z górną grzałką. Element jest położony bezpośrednio nad termostat i jest okrągła. Usuń drutów i rozpowszechniać je od elementu.

Ustaw swój ohm licznik do zera i dotknąć jednej sondy do każdego terminala na element grzewczy. Należy uzyskać czytania pomiędzy 10 i 20 Ohm. Jeśli to jest zero, element jest zwarte i należy wymienić. Odczyty powyżej 20 Ohm wskazuje, że element grzejny jest otwarty i należy wymienić.

•Umieścić jednej sondy ohm licznik na terminal i inne sondy na zbiorniku, sam. Powinieneś otrzymać bardzo wysoki czytania na ohm licznik. Jeśli odczyt jest niski, element jest uziemione i należy wymienić.

•Powtórz test kroki powyższy do dolnej element grzejny. Po zakończeniu badania, zabezpieczenia dostępu paneli na podgrzewacz ciepłej wody. Włącz bezpiecznik aby podłączyć zasilanie do bojlera.

Porady & ostrzeżenia

  • Jeśli twój ciepłej wody jest letnią, z górną grzałką jest chyba źle. Jeśli masz krótkie dostaw ciepłej wody najpierw przetestować Dolna grzałka.
  • Zawsze odłączyć zasilanie do urządzenia przed badaniem lub naprawy są wykonane.