Jakie żarówki przyczyny wybuchnąć?

Jakie żarówki przyczyny wybuchnąć?

Szereg opcji – energooszczędne domów już nie są ograniczone do żarówek, jak kiedyś. Wszystkie żarówki, z wyjątkiem diody LED, wytwarzają światło przez elektryczne wzbudzenia żarówki lub zamkniętych gazu, i że wzbudzenia wytwarza ciepło. Energii elektrycznej i ciepła może powodować żarówki do wybuchu.

Wybuchające Incandescents

Żarnika wewnątrz tradycyjnych żarówek świeci bo żarnik materiał odporny na przepływ energii elektrycznej, i ten opór również wytwarza ciepło. Jeśli producent żarówki nie prawidłowo izolować podstawy cebulki, ciepła można stopić materiał gniazda, dzięki czemu pod ciśnieniem gazów obojętnych wewnątrz cebulki szybko uciec. Żarówki halogenowe, które jest typu żarówki, może wybuchnąć, jeśli dotykasz powierzchni przed przy pomocy ono. Oleje ze skóry utworzyć temperatury różnicy na gorąco szkła, która osłabia to wystarczy aby go złamać.

Żarówki fluorescencyjne

CFL żarówki nie generować jak najwięcej ciepła jako incandescents, ale wciąż mogą one eksplodować. Częstą przyczyną wybuchu jest nadmiarem elektrycznych wewnętrznych kondensator żarówki. Może się to zdarzyć, gdy CFL, który nie jest przeznaczony do użycia z ściemniacz jest umieszczony w obwodzie ściemniacz. Inną przyczyną eksplozji CFL jest biedny produkcja; Jeśli podstawy żarówka nie jest właściwie izolowane, może przegrzać i pękać.