Domowe Panel Cutter plany

Domowe Panel Cutter plany

Panelu kuter przewodnik jest bardzo pomocnym narzędziem dla każdego, kto pracuje z drewna. Umożliwia to czyste, proste cięcia. Frezy proste panelu można szybko zbudowane przez nikogo z drewna podstawowe umiejętności, a bardziej wyszukane wersje wymagają wysokiego poziomu umiejętności i doświadczenie.

Rodzaje frezów Panel

Sklep zbudowany panelu Frezy mogą różnić się od prostych i przenośne opracowania i stałe. Jeśli masz niewielkie pomieszczenie do pracy i amatorem, mobilność i łatwość przechowywania może być istotnym czynnikiem przy określaniu jaki rodzaj panelu Frez do skonstruowania. To najlepiej opisuje kuter poziome panelu. Jeśli jesteś profesjonalistą, który tnie kilka paneli każdego dnia i masz miejsce w swoim sklepie, ulżyć od używać i dokładność może być najistotniejsze. To najlepiej opisuje nóż pionowy panel.

Noże w poziomie panelu

Frezy poziome panelu są używane przez mocowania ich do obrabianego, a następnie używając go jako przewodnik do cięcia z Piły.

Frezy poziome panelu mogą być łatwo wykonane i może być zbudowany w kilku długościach do pomieścić różne rodzaje cięć. Zgrać panel 8-foot, potrzebujesz kuter 8-stóp długości panelu. Jeśli ty jesteś przekrojowe panel, który jest 2 metrów szerokości, kuter 8-stóp długości panelu może być zbyt uciążliwe, więc budowy jeden krótszy może być korzystne.

Jedną z zalet szef Frezy poziome panelu jest jego prostota budowy. Kuter 8-foot poziome panelu może być zbudowany z niczym więcej niż 8-stóp długości, 12-calowy, szeroki kawałek 1/2-calowy sklejki lub płyty MDF i 8-foot-by-2-inch-wide kawałek z tego samego materiału. Kilka pomiarów, trochę kleju, niektóre wkręty do drewna i szybkie cięcia piły tarczowe i ty masz kuter poziome panelu.

Główną zaletą noża poziome panelu jest jej przenoszenia. Kuter poziome panelu zajmuje bardzo mało miejsca w sklepie i łatwo mogą być przechowywane. Pomocne, jeśli pracujesz od twój sklep jest również jej przenoszenia. Na przykład jeśli jesteś wprowadzenie drewna boazeria na ścianach swój pokój w piwnicy, a nie działa w górę iw dół po schodach za każdym razem trzeba się przycina, wziąć ten kuter panelu z Tobą i ciąć na stronie.

Główną wadą Frezy poziome panelu jest, że należy go dokładnie docisnąć do każdego panelu, które są cięcia. Nawet jeśli jesteś co identyczne kawałki w kilku paneli, każdy z nich musi być indywidualnie mierzone, mają panelu przytwierdzonej do niego a następnie wyciąć. Wymaga to sporo czasu, aby upewnić się, że każdy cięcia jest taki sam.

Panel pionowych szwów

Noże pionowe panelu są zazwyczaj stałe montowane na ścianie sklep i często mają tarczowa dedykowany do jego stosowania. W przeciwieństwie do noża poziome panelu, który wymaga od użytkownika podjęcia Frez do obrabianego, nóż pionowy panel wymaga od użytkownika do obrabianego do noża. Na nóż pionowy panel obrabianego jest umieszczane na dole kuter i pochylił się pionowy podpora. Noże pionowe panelu są używane głównie do crosscuts i w większości przypadków nie można dodać kawałki długi protokół rip.

Szef zalety nóż pionowy panel są jego ulżyć od używać i to dokładność. Kawałek pracy jest umieszczony na kuter, ustawić na odpowiedniej długości za pomocą wbudowanego taśmy mierniczej, a cięcie jest wykonane. Jeśli kilka kawałków trzeba przycinać na tej samej długości, przystanek blok można dołączyć do podpora pionowa, więc nie ma potrzeby indywidualnego pomiaru. To zapewnia spójne, dokładnych cięć.

Wady są jego rozmiar i trudności budowy. Nóż pionowy panel wymaga do 16 metrów przestrzeni ściany. Tylko duże sklepy mają tyle miejsca. Podczas panelu poziomy frez może szybko zbudowane przez początkujących podłubać przy użyciu kilku części, pionowy panel wymaga dużo wyższy poziom wiedzy i szereg technik skomplikowana konstrukcja.