Jaki rodzaj gleby do wykorzystania dla rośliny doniczkowe?

Jaki rodzaj gleby do wykorzystania dla rośliny doniczkowe?

Dobry potting gleby spływa swobodnie, zawiera strukturę do wspierania korzeni i ma składników odżywczych do pasz roślin. Również muszą być wolne od grzybów i bakterii, które powodują choroby.

Sztuczne zalewania gleby

Główne składniki w większości komercyjnych zalewania gleby są mech torfowy, perlit i wermikulit. Są one nazywane sztuczne mieszanki, ponieważ zawierają one bez gleby. Dobra handlowe potting gleby jest w porządku dla roślin liści i kwitnących roślin, które nie potrzebują bogaty medium.

Tropikalnych roślin kwiatowych

Gleby handlowych fiołek afrykański jest dobre dla tropikalnych roślin, tym Gloksynia i calla Lilie, które potrzebują bogate gleby. Może zrobić własne bogatą mieszankę łącząc 2 części torfu mchu torfowca, 1 część bogate gleby ogrodowe i 1 część czysty piasek.

Kaktusy

Kaktusy i inne sukulenty doniczkowe potrzebują potting gleby, która spływa bardzo szybko i swobodnie z zawartością próchnicy torfu niskiego. Możesz użyć mix gleby kaktus komercyjnych lub zrobić własne za pomocą równe części gleby wermikulit lub perlit, piasku i ogrodu.

Pasteryzacji

Gdy ogród gleby jest używany do zalewania gleby lub dodane do komercyjnych potting gleby, gleby musi być pasteryzowane zabić grzyby i bakterie przed użyciem. Do pasteryzować gleby, ciepła to w piekarnik do 160 stopni przez godzinę lub 180 stopni przez 30 minut. Nigdy nie pozwala wznieść się ponad 190 stopni temperatury w piecu.