Kiedy są orientalne maku lub islandzki Maki dostępne dla roślin?

Kiedy są orientalne maku lub islandzki Maki dostępne dla roślin?

Mak orientalny (P. orientale) to bylina tworzące kępy, który jest wytrzymały na strefie USDA 3. Przychodzi w różnych formach i kolorach, począwszy od miękki barwy ostre czerwone i rośnie w górę do 36 cali talowego. Islandzki Mak (Papaver nudicaule) jest długo kwitnące, krótko wieloletnich, który jest wytrzymały na strefie USDA 7. To rośnie 10 do 30 cali wysokości, w zależności od odmiany w odcieniach od kremu do żółtego do ciemnych koral.

Mak orientalny

Roślin Mak orientalny szkółki roślin możliwie najwcześniej wiosną. Jeśli sadzenia jest opóźnione do bliżej ich połowie wiosną kwitnące, kwitnący krótko wieloletnich może nie kwitną w tym roku. Po ustanowieniu w ogrodzie, orientalne Maki własny materiał siewny swobodnie, więc propagacji może nie być konieczne. Siać Nasiona maku Oriental w październiku.

Mak-islandzki

Siać nasiona dla islandzkiej Mak od kwietnia do czerwca lub we wrześniu. Nasion wysianych wczesną wiosną będzie produkować kwiaty w tym sezonie, zgodnie z Texas A & M ogrodnictwa. Roślin islandzki Maki szkółkarstwa w październiku.

Względy

Maki potrzebują pełnej słońca i wilgoci retencyjnych, dobrze odsączone gleby. Zmiany gleby z dużą ilością zgnił materii organicznej dwa do czterech tygodni przed sadzeniem kwiatów lub siewu nasion. W obszarach z ciężkich gliniastych siać nasiona w tace i je zachować suche w ramce zimno w zimie do sadzenia na wiosnę. Maki są odporne na Przesadzanie i może opóźnić kwitnienie na sezon lub dwa.