Domowe jedzenie odwadniacz plany

Domowe jedzenie odwadniacz plany

Ludzi za pomocą odwodnienie żywności jako metoda konserwowania żywności przez wieki. Proces polega na usuwaniu wilgoci z pokarmu, dzięki czemu żywność ma być przechowywana dłużej bez chłodzenia. Wspólnej suszone żywności obejmują dławiący wołowiny, mix szlaku, suszone zioła, suszonymi pomidorami i rolkach owoców. Chociaż istnieje wiele blacie suszarki do żywności sprzedawanych konsumentom, to jest możliwy wobec zrobić twój własny odwadniacz żywności. Odwadniacz żywności skuteczne utrzymuje zgodny temperatury między 95-145 stopni Celsjusza.

Regały

Przy budowie domowe żywności odwadniacz, należy zachować szczególną ostrożność na tacach żywności. Podczas gdy wiele do-it majsterkowiczów Użyj ekranów kuchnia na tackach, jak zapewnić wystarczającą cyrkulację i są łatwe do znalezienia, Scott Meyer "The City Homesteader," ostrzega przed ekrany kuchenne. Zgodnie z Meyer ekrany mogą powodować zanieczyszczenie żywności ze względu na obecność niektórych metali. Zaleca on za pomocą zwykłych stelaży i pakowania ich z etamina.

Elementy odwadniacza domowe jedzenie

Większość suszarki do żywności mają cztery podstawowe elementy: tace, oprawy, wentylator i grzejnik. Możesz zorganizować żywności na tace, które można umieścić w oprawie. Podgrzewacz zapewnia ciepła, wentylator pomaga obieg powietrza i mieszkaniowych schronisk tace żywności i utrzymuje ciepło w odwadniacz.

Odwadniacz plany

Istnieje wiele planów odwadniacz dostępnych online. Charles Sanders dać jego plany na drewniane szafy jak domowe odwadniacz na stronie "Ostępy Strona główna Magazine". "Build to Solar" Strona internetowa oferuje plany i sugestie do suszarki do żywności zasilane energią słoneczną. Betsy Matheson "DIY projektów dla Self-Sufficient właścicielem domu do wynajęcia" podaje przykład domowe słonecznej odwadniacz żywności wykonane z starego skrzydła okna ze szkła. Słoneczne suszarki do nie jest nową koncepcją. Clay'a "Popular Mechanics" zawiera plany słonecznej odwadniacz.

Plan Dehydratory

To nie jest potrzebne do budowy wyszukane domowe żywności odwadniacz skutecznie suche warzywa, owoce i zioła. Ivette Soler w "jadalne Front Yard" sugeruje, że wiszące zioła w suchej części domu, w dużo ten sam sposób, jeden wysycha bukiet kwiatów, nogami. Obejmuje pakiet z etamina do ochrony zioła od kurzu i szkodników. Kolejna propozycja jest rozłożone plasterki pomidorów na czysty ekran i narażać je na słońce, suszonymi pomidorami. Niektóre spróbuj piekarnik do odwodnienia żywności, jeszcze wiele Piece nie można ustawić wystarczająco niskie, aby prawidłowo sucha karma. Podczas korzystania z piekarnikiem, zachować uchylone drzwi i uruchomić przenośny wentylator wspomagający w wentylacji.