Dlaczego slotów klimatyzatora zamrażać, gdy lód tworzy?

Dlaczego slotów klimatyzatora zamrażać, gdy lód tworzy?

Większość przyczyn zamrożenia jednostka klimatyzator może być wstecz do nieprawidłowego funkcjonowania lub niefunkcjonalne wentylatora. Jeśli klimatyzator nie zamarza ze względu na powietrze z zewnątrz, a następnie składnik w jednostce nie powiodło się. Zanim skontaktujesz się z technik naprawy klimatyzacji, to jest dobry pomysł, aby zlokalizować i określić problem samodzielnie.

Łożyska wentylatora

Jeśli wentylator włącza ale walczy w ten sposób, łożyska wentylatora może być winien. Aby ustalić, co się stało z elementów wentylatora, usunąć przednim panelu klimatyzacji dostępu komory wentylatora. Wszystkie siły, aby jednostki powinny być wyłączone lub odłączony do uniknięcia szoku i całkowicie wyłączyć wentylator. Spin wentylatora przez strony powinny dać ci pierwszą oznaką stanu łożyska wentylatora. Jeśli wentylator obraca się swobodnie, łożyska są w porządku. Jeśli wentylator kręci się z oporem, następnie łożyska muszą być smarowane. Zastosowanie elektrycznego silnika olej do silnika wentylatora portów lube, następuje kilka obrotów wentylatora, powinno załatwić sprawę.

Cewki parownika

Brudne element chłodzący może być przyczyną wisienką na klimatyzator. Urządzenia powinny być czyszczone około co roku aby zapobiec gromadzeniu się lodu. Mogą świecić latarką w jednostce, po wyjęciu panelu przednim, aby spojrzeć na zwoje. Jeżeli są brudne, zwoje mogą być zdjęte i przemywa środek czyszczący na bazie rozpuszczalników. Przed usunięciem element chłodzący, odłącz klimatyzatora aby uniknąć porażenia prądem elektrycznym. Po cewek są dokładnie oczyszczone i wysuszone, element może być umieszczane z powrotem w jednostce.

Termostat

Jeśli termostat jest odłączony od element chłodzący lub jest uszkodzony, element chłodzący może zatrzymać aktywowany, długo po wentylator ma odcięty, powodując jednostki do zamrożenia. Wentylator musi dmuchać zimnym powietrzem od element chłodzący lub jednostki wola marznąć za każdym razem. Pierwszym sposobem sprawdzenia termostat jest podnieść jego ustawienie powyżej temperatury pokojowej i słuchać do kompresora do zamykania. Jeśli kompresora nie wyłącza, to układ między termostat i element chłodzący jest otwarte lub uszkodzony. Jeśli usunąć przedni panel i odkryj, że okablowanie termostat jest odłączony od pozostałej części jednostki, ponownie. Jeśli urządzenie nadal kończy się niepowodzeniem, skontaktuj się z technikiem.

Powietrze z zewnątrz

Chłodniejsze powietrze poza spowoduje, że jednostka do zamrażania, jeśli urządzenie jest w trybie aktywnego chłodzenia. Chłodne powietrze poza starć z cieplejszego powietrza wewnątrz i tworzy kondensacji, który następnie zamarza wewnątrz jednostki, nawet jeśli wentylator nadal działa. Można wyłączyć urządzenie pozwala to odwilż, a następnie uruchomić go ponownie z termostatu podniesiony i wentylator na niski.