Konwalie przyjezdzaja w zakładach gotowy do ziemi?

Konwalie przyjezdzaja w zakładach gotowy do ziemi?

Konwalia (Convallaria majalis) jest staromodny ulubione znane za jego małe, zwykle białe, Dzwonkowate kwiaty i silny, przyjemny zapach. Może być zakupiony i obsadzone, lub istniejący zakład może być podzielony. Po ustanowieniu, konwalia rośliny są odporne. Szybkiego rozprzestrzeniania się, ale nie są traktowane jako inwazyjne. Większość ludzi Zapraszamy obecność pachnące, wieloletnia pokrycia gruntu.

Opis

Konwalia rośliny są 3 do 9 cali wysokości i rozprzestrzeniania 3 do 6 cali szerokie, choć jedna odmiana, "Fortin firmy Giant," rośnie 1 stóp wysokie lub wyższe. Wąskie, ciemnozielone liście roślin konwalia czasem włączyć złotej jesieni, i może być przycinana do poziomu gruntu, gdy ich kolor zanika. Kwiaty są główną atrakcją roślin. Małe kwiaty rosną w kolce na wąskiej, wyginając łodyg. Rośliny mogą być wykopane jesienią, posadzone w doniczkach i podjęte w pomieszczeniu, gdzie będą kwitnąć zimą i uwolnienia ich zapach.

Wymagania

Rośliny są proste, aby rosnąć i najlepiej wykonywać w bogatych, wilgotne, dobrze odsączone gleby i półcień. Na wiosnę korzystają z aplikacji kompostu. Podlewaj je regularnie podczas suchej sprężyny i latami. Jesienią można je wyciąć i mulched z organicznego kompostu. Konwalia jest wytrzymały w US Department of Agriculture roślin twardość strefy 2 do 7 ale może walczyć w ogniu stref 6 i 7.

Dostępność

Konwalia roślin, które są gotowe do wprowadzenia w ogrodzie są dostępne do zakupu. Szkółki, w których zwykle sprzedają je na wiosnę. Po zakupie je, można je sadzić od razu lub poczekać aż do pięciu do siedmiu dni tak długo, jak trzymać je w ich opakowania, ich schłodzenia ale nie zamrożenie, utrzymać je na mokro i przechowywać je w bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Każda roślina wymaga 1-calowe głęboki otwór sadzenia i sadzenia otworów powinno być około 6 cali od siebie. Umieścić wskazał bud każdego zakładu lub pip, w odpowiednim otworze i delikatnie rozkłada się korzenie. Na korzenie i punkt pąki z gleby, delikatnie wklepać gleby i wody stronie sadzenia dobrze.

Podział

Najlepszy czas, aby podzielić konwalia rośliny są wiosną, tuż po umierają kwiaty i w jesieni. Podzielenie konwalia wymaga wykopaniu roślin i delikatnie oddzielając jej pestek. Roślin pestek 4 centymetrów od siebie, umieszczenie każdego pipsa w otworze 1-calowe głębokie i studnia witryny.