Chevroleta Small Block specyfikacje

Chevrolet kołysany na zewnątrz pierwszy Small Block V8 silnik w 1955 roku. To był niewielki przez projekt, ale produkowane 180 HP do 195 HP. Corvette był pierwszym samochodem do otrzymania ten nowy silnik. Ze względu na jego popularność zyskał mieszkający w hobby zamiana silnika wśród entuzjastów. Hobbystów wymiany silników ich samochody terenowe z Chevroleta Small Block. Około 60.000 Jeep silniki zostały zamienione na Chevy silników.

Pokolenia I

Generacji, ja i ja + mały blok silniki były wykonane od 1955 r. do 2005 r. i zaczął się o maksymalnej mocy tylko 180 koni mechanicznych. 1957 był w stanie dostarczyć do 283 koni mechanicznych. W tym czasie innych firm samochodowych takich jak Ford, Chrysler, GM i Pontiac rozpoczęła projektowanie własnych silników V8 wysokiej wydajności. Przez lat 80-tych małych silników było dostarczanie dużo więcej mocy niż przed. Jednak również stały się bardziej skomplikowane pod względem ich Gaźniki i systemy emisji.

W 1987 małych silników udoskonalane wraz z wprowadzeniem systemu wtrysku (TBI) ciała przepustnicy i systemu dostrojony-wtrysk. Elektronicznie sterowany paliwa i innych systemów spowodowało więcej energii i zmniejszenie zużycia paliwa. Ostatniej generacji I mały blok był 350 silnik V8 gwiezdna w 2003, znakowanie około 43 lat usprawnień silnika.

Generacja II

II Small Block generacji silników najpierw kołysany na zewnątrz w 1992 roku. Cechowała ich z głowy z aluminium, zaawansowane systemy sterowane elektronicznie i odwrócony przepływ system chłodzenia. Były one dostępne z głowic aluminiowych i żeliwnych. One nadal podzielił konstrukcji podstawowej z pokolenia I wyszukiwarki, takie do wzorca śruby blok do-obudowę. Nowsze funkcje dostępne czujniki pozycji korby i masowego przepływu powietrza. Pokładowa Diagnostyka II lub OBD-II-zgodny z silników otrzymała również czujniki dodatkowe tlenu.

Pierwsza generacja II Small Block był LT1, który został nazwany po LT1 w 1970 roku. W 1996 r. LT1 było udoskonalane i był nazywany LT4. Były one wykorzystywane w C4 Corvette, Ram-Air Firebird i Camaro. Produkowane o maksymalnej mocy począwszy od 275 km do 300 km.

Pokolenie III/IV

III generacji bloczki zastąpione LT silniki w 1997 roku. Opisywany aluminium odlewy, nowsze spożycie i system wtrysku i zapłonowy cewka na wtyczkę. Te silniki produkowane o maksymalnej mocy począwszy od 350 koni mechanicznych do 405 koni mechanicznych. Obejmowały one LS1, LS6 i gwiezdna serii silników.

IV generacji bloczki są jeszcze mocniejsze silniki zdolne do wytwarzania o maksymalnej mocy 500 koni mechanicznych. One włączone nowsze technologie przemieszczeń zmiennej, zmienna zawór rozrządu (VVT) i 3 zawory na cylinder. Ostatnia z tych silników jest LS7, który ma o pojemności 7, 008cc, i większy otwór i skok w 104.9 x 101.6 mm.