Jak sadzić ogród bambusowy

Jak sadzić ogród bambusowy

Sadzenia w ogrodzie bambus dodaje wiecznie piękny krajobraz. Bambus jest w wielu odmianach, od rośliny karłowate okazałe rośliny tak wysoki jak drzewo. To może służyć jako doskonałe tło dla Twojego ogrodu. Bambus mogą być sadzone na ogród pojemnika, tak długo, jak ogrodnik utrzymuje odpowiedniej wilgoci i promieni słonecznych warunkach.

Instrukcje

Jak sadzić ogród bambusowy

•Wybierz obszaru ogródku, który najlepiej pasuje do rodzaju bambusa, którą wybrałeś. Bambus wymaga słońca codziennie, więc wybrać obszar, który zostanie co najmniej 5-6 godzin dziennie. Bambus pomnożyć prolifically; Wybierz miejsce, gdzie inne rośliny nie będą zakłócać jego wzrostu.

•Weed bambusowy ogród Działka całkowicie do usuwania liści, łodyg i pędy chwasty, które można dusić raczkujący bambusami. Jako roślina staje się silniejszy będzie dusić się chwasty.

•Tworzenie obszar zapobiegania rozprzestrzenianiu dla bambusa przez kopanie 28 cali głęboki rów wokół ogród bambusowy.

•Zainstalować metalu lub tworzywa sztucznego wewnątrz rowu, z blachy profilowanej skośne zewnątrz od bambusowy ogród. Upewnij się, że szwy nakładania bariery zapobiegające bambus kłącza z przedzierając się przez blokadę; uszczelnienie barierę z zacisku lub metalowe taśmy i śruby. Według BambooGarden.com osłony należy trzymać powyżej gleby przez kilka centymetrów, aby zapobiec kłącza rośnie w górę bariery; Jednakże metalowe klamry powinny pozostać pod powierzchnią gleby. Wypełnienie z brudu do rowu z bliska.

•Miksowanie torfu oraz kompostu do top 10 do 12 cali gleby za pomocą łopaty lub prowizji. Bogate w składniki odżywcze gleby pomaga twój bambus rośnie, rozwijać i mnożyć.

•Automatycznie mnóstwo miejsca na Twoje bambusa rośliny aby rozwinąć. Wysokie odmiany powinny być rozmieszczone około 10 metrów od siebie i olbrzymich gatunków 15 do 25 metrów. Małych karłowatych odmian może być sadzone 3 metrów od siebie. Krzew średnich bambus powinny być tak rozstawione na 6 metrów między roślinami.

•Dig pojedyncze otwory około dwa razy rozmiar katalogu głównego. Starannie usunąć każdego zakładu z jego puli z tworzyw sztucznych. Wycisnąć na zewnątrz pojemnika, aby delikatnie poluzować gleby i korzeni. Można również Puchar dłoni w górę plantatora i powoli końcówki pojemnik nogami do pracy zakładu wolna.

•Umieścić bamboo rośliny do otworu i wypełnienia z brudu, naciskając mocno na ziemi wokół podstawy rośliny. Dodać więcej brudu jeśli gleby wokół podstawy staje się przygnębiony.

•Mulch wokół podstawy każdego zakładu i całego ogrodu. Dodawanie innych roślin wypełnić dla Twoje bambusa, aż do osiągnięcia dojrzałości. Musisz przenieść te rośliny, jak bambus dojrzewa aby umożliwić wystarczająco dużo miejsca na rozwój.

•Wskaźnik obszar wokół podstawy rośliny dokładnie. Bambus nie potrzebuje stałej wody ponieważ to wyciągnie na wilgoć w mulched ogrodzie.

Porady & ostrzeżenia

  • Należy zawsze tworzyć fizyczne bariery wokół ogród bambusowy zawiera bambusa. Materiały mogą być ciężkie miernika z tworzyw sztucznych, folii metalowej lub betonowych barier. Monitorowania i przycinanie Twoje bambusa, ciągnąc się błędny roślin w tym pomoże utrzymać ogród zadbane i zawarte.