Co to jest wartość r Windows rezygnować argon zatruć gazem?

Co to jest wartość r Windows rezygnować argon zatruć gazem?

Wartość r lub R-faktor materiału jest miarą jego właściwości jako izolator; wyższe wartości oznaczają lepszą izolację. Podwójnymi szybami, dwukomorowe mają zazwyczaj wyższe wartości niż podwójnymi szybami, z powietrza.

Typy

Podwójnie szklone okno składa się z dwóch tafli szkła, które pułapki wąskiej warstwy gazu między nimi. Powietrze jest gazem najczęściej do tego celu; Niektóre podwójnie szklone okna, jednak użyć argonu lub kryptonowa zamiast.

Funkcje

Argon jest gazu obojętnego, który jest cięższy od powietrza; jest to brakiem, nietoksyczne i ogólnie dość bezpieczne. Jej Przewodność cieplna jest około dwie trzecie które powietrza, więc chociaż wartość r również zależy od rodzaju szkła, podwójnie szklone okna z argonem zazwyczaj mają wyższe wartości niż podwójnymi szybami, z powietrza.

Identyfikacja

Wartość r materiału jest podane przez jego grubość podzielona przez współczynnik przewodzenia. Bo argon Przewodność cieplna jest że powietrza, jeśli wszystko pozostaje równych i można rozważyć gazu tylko dwie-trzecie, argon izolacyjne podwójnie szklone okna powinny mieć 1,5 razy wartość r z izolacją powietrzną podwójnie szklone okna.

Efekty

Powyższe obliczenia często nie stosują w praktyce, jednak, ponieważ wartość r zależy więcej niż tylko rodzaj gazu--to wpływa również rodzaj szkła, jak różne szyby mogą mieć różne R-wartości. Podwójnymi szybami, dwukomorowe mają zazwyczaj R-wartości pomiędzy 3 i 4 (przy użyciu jednostki Imperialne, nie metrycznych), choć wartości te mogą się różnić.

Względy

Podwójnymi szybami "2" jest dość typowe wartości, więc argonu oferuje poprawę. Przy użyciu szkła niskoemisyjnego i właściwego uszczelnienia mogą pomóc zminimalizować straty ciepła dalej jeszcze.