Nie można uruchomić mój STIHL

Problemów operacyjnych na Stihl 041 różnią się znacznie w złożoności i ich objawów. Jest to pomocne do klasyfikowania tych problemów do trzech oddzielnych silnika funkcji--iskra, kompresji i problemów związanych z paliwem. Ale większość "to nie uruchamia się problemy," zgodnie z artykułem M & D na mały silnik Naprawa, są spowodowane przez paliwa i iskra zagadnień związanych z. Izolowanie problemu przed każdą naprawą można rozwiązać te problemy. Wykonywanie regularnych konserwacji wydłuży czas między podziały.

Instrukcje

Filtr powietrza i tłumik

•Unscrew czarne pokrętło, który posiada osłony lotniczej w miejsce filtra i gaźnika. Odkręcić filtr powietrza z jego płyty montażowej. Usuń filtr powietrza i czystą szczoteczką i trochę gazu.

•Slap ono wobec twój dłoń wobec usunąć wszelki nadmiar paliwa przed ponownym zainstalowaniem go. Przetrzeć okolice filtra powietrza i dusić okładka płyty z rag. Wymień filtr powietrza, jeśli jest stary lub bardzo brudny.

•Unscrew pokrywę na tłumik--który będzie przedniej części silnika - przy użyciu śrubokręta. Usunąć ten tęcza ogranicznik iskra, jeśli jest obecny w Twojej pilarki. Czysty wewnątrz tłumik i wokół wylotu spalin, a ekran ogranicznik iskra z pędzlem i szmata.

•Wymień ekran jeśli jest zapchany z sadzy depozytów. Wymienić tłumik, jeśli ma blokady, pęknięcia lub przeszkód.

Sprawdź, czy paliwa

•Dump się stary gazu w zbiorniku. Nigdy nie używać starych lub złe gazu. Czyszczenie zbiornika z szmata i szczoteczki do zębów. Sprawdź cap gazu aby upewnić się, że otwór odpowietrzający jest czysty i bez przeszkód.

•Odłącz linii paliwa z gaźnika. Usuń go z silnika i zastąpić linii paliwa, jeśli to jest stary lub gazu opuścił w nim więcej niż tydzień. Wymień Filtr paliwa, jeśli zastępujesz linii paliwa.

•Pour świeże benzyny oleju do zbiornika paliwa zatwierdzone. Według operatora ręczne "używać benzyny bezołowiowej średniej klasy z minimalną liczbę oktanową 89 (R + M/2)." Wymieszać dwustopniowa silnika z paliwem w stosunku 50: 1 gazu ropy naftowej. Zamknąć pojemnik i wstrząsnąć do wymieszać. Wypełnić Piła świeże gazu.

• Naciśnij zapłon przejść do pozycji "On". Zestaw choke całkowicie otwarty. Ciągnięcia liny rozrusznik, aż silnik włącza. Zestaw choke do pozycji pół otwartych i ciągnięcia liny rozrusznik. Silnik powinien odpalić i uruchomić.

•Sprawdź wobec zrobić pewny paliwa jest osiągnięcie gaźnika, jeśli aparat nadal nie można uruchomić. Jeśli paliwo jest osiągnięcie gaźnika, trzeba będzie usunąć, demontażu i usługi twój gaźnik.

Sprawdź świece

•Odłącz gumy zyski od świecy zapłonowej, jeśli gaz dociera twój gaźnik, ale nie ma żadnych iskra. Odkręcić świecy zapłonowej z Klucz nasadowy i usunąć go z silnika. Zastąpić go nowym świecy zapłonowej.

•Umieść nowy świecy zapłonowej w gumowy i za pomocą skórzane rękawice robocze, trzymać go metalowe miejscu na bloku silnika. Wyciągnij przewód rozrusznik i szukać niebieskie iskry na świecy zapłonowej i metalu.

•Sprawdź przewodu świecy zapłonowej dla poluzowanych połączeń. Sprawdzić, aby upewnić się, że przewody elektryczne do stacyjki nie dotykając każdego metalu na silniku.