Roślin kwiatowych, które pachną

Roślin kwiatowych, które pachną

Zapach kwiatów aby przyciągnąć zapylaczy. Kwitnąć zaczyna tworzyć miłe lub nie tak przyjemny zapach przyciągnąć owady, ptaki i nietoperze, więc przeniesienie pyłek może wystąpić i roślin można pomyślnie odtwarzają. Wydaniu chemiczny zapach w kwiat zmieniała się na przestrzeni czasu rysować najlepszych zapylających, która ma największe szanse pomyślnie złożenie pyłek w kwiat. Zapylających musi rozważyć kwiat zapach przyjemny dla zapewnienia ciągłej przetrwania roślin.

Carrion kwiaty

Większość ludzi kojarzy kwiaty z przyjemny zapach, ale ścierwo kwiatów zależą od muchy i chrząszczy do zapylania. Rozmyte kwiaty pojawiają się ciało kolorowe i zapach gnijącego mięsa. Wygląd kwiatu daje wrażenie rozkładu zwierząt zamiast atrakcyjne kwiat. Kwiaty storczyki Bulbophyllum i Pterostylis mają małe, białe brodawkowate narośla, które przypominają klastrów leci rysować w więcej leci na obfity posiłek rozkładających się mięsa. Kwiaty z rodziny milkweed mają również wełnisty osłonę, która przypomina formy aby pomóc wzmocnić iluzję gnijące ciało. Kwiat rozgwiazda (Stapelia gigantea) wygląd i zapach, wykazuje uderzające podobieństwo do gnicia mięso rysować zarówno leci i robaki w jego centrum, w celu zagwarantowania zapylanie występuje.

Śmierdzące trup Lily

Śmierdzące lilia trupa (Bukietnica) posiada rozróżnienie jest największy kwiat na świecie. Roślina rośnie tylko na Sumatrze i Borneo. Kwiat pączek pojawia się z lasu podłogi nie liści. Wybucha otwarty i mierzy 3 stóp całej. Pojedynczy kwiat waży około 25 kg... Olbrzymi kwiat wytwarza o zapachu, który pachnie jak rozkładu zwłok. To zależy od chrząszczy i leci do zapylania. Jeden kobiece kobieta kwiat ma zdolność wytwarzania 4 mln nasion po pomyślnie wystąpił zapylania.

Kwiaty dla nietoperzy

Kwitnienia roślin, takich jak saguaro (Carnegiea gigantea), Kaktus organpipe (Rathbunia thurberi) i Afryka baobab (Adansonia digitata), wytwarzają zapach w godzinach nocnych. Ogólnie zapach kwiatów jak owoc rysować nietoperze, ale niektóre mają również podstawowej bat jak zapach, który jest również uważa, że aby przyciągnąć latające nocnych owadów zapylających. Tykwa (Crescentia) drzewo nosi jej kwiaty na jego pnia oraz niższych gałęzi przed produkcji liści więc nietoperze mają łatwiej osiągnąć prowadzących nocny tryb życia pachnących kwiatach.

Kwiaty ogrodowe

Ogrodnikowi wybiera zakładów, które produkują kwiaty, które zapewniają zarówno wizualnej atrakcyjności i wyjątkowego aromatu. Róże mają dawna upragnionego ich charakterystyczny zapach. Istnieje ponad dwa tuziny różnych kwiat róży zapachy. Kwiaty róży zapach cytryny, anyż, maliny lub jabłka. Róże z ciemne płatki mają tendencję do tworzenia silniejszy zapach. Kwiat róża pachnie najsilniejsze w godzinach porannych. Ogrodnicy delektować się sadzenia bzy, Wiciokrzew roślin i miodowo pachnących buddleia, które przyciągnąć kolibry i motyle do ogrodu.