Narzędzia do wiercenia zawiasu drzwi

Narzędzia do wiercenia zawiasu drzwi

Instalowanie zawias drzwi wymaga staranne rozmieszczenie zapobiegające drzwi od klejenia, tarcie lub misaligning drzwi zatrzaski i Zasuwy. Zadanie jest w zarządzaniu stosunkowo nonspecialized narzędzia, które prawdopodobnie już w przyborniku.

Miarki składane

Miarki składane jest bardziej sztywny niż taśmy mierniczej i pozwala ty wobec łatwo miar pionowo i poziomo jak możesz oznaczyć położenie zawiasy na drzwi i ramy.

Ołówek Ciesielski

Uzyskać płaski cieśla ołówek. Jego gruby doprowadziły trzyma lepiej gdy znakowanie drewna niż zwykły ołówek i jest zaostrzony na płaską, cienka krawędź do znakowania zmarszczek.

Kuter pole

Dobre pole ostry nóż pozwala zdobyć linii w drewnie wokół zawiasu do krawędzi prostej przed którym dłuta pracy pasków z drewna, gdy montując zawias.

Młotek i dłuto

Musisz dłuta 1-calowy za dłutowanie obszaru bezpośrednio pod zawias tak powierzchnią zawias jest na poziomie z powierzchnią drzwi. Standardowe 12-uncji cieśli młotek lub pracy młotek gumowy równie dobrze do pracy poziomych pasków z drewna, gdy montując zawias.

Wiertarka i wiertła

Uzyskać światło Wiertarka Wiertarki otwory na śruby zawias. Wykorzystanie pilot wiertła, że jest jeden rozmiar mniejszy niż śruby, które wyposażone są w zawiasy.

Papier ścierny

Papierem ściernym, aby oczyścić i spłaszczyć obszaru, którego dłuta się na zawias. Pobierz standardowe drewno papierem ściernym w podłożu, delikatny klas.

Tyłek skrajni lub kombinacja placu

Aby uprościć proces za pomocą tyłek skrajni lub znacznik tyłek. Jest to tani specjalistyczne narzędzie dostępne w różnych rozmiarach do zawiasów różnej wielkości. Tyłek przyrządy nie są regulowane; mają wbudowany w uchwyt miernik głębokości. Aby użyć jednego go uruchomić wzdłuż krawędzi ościeżnicy drzwi gdzie zaznaczone miejsce na zawias. Miernik będzie wyciąć rowek w krawędzi drzwi i ościeżnicy na odpowiedniej głębokości dłutowanie, zawias, znacznik tyłek różnej wielkości jest potrzebne do zawiasów różnej wielkości. Nie są one regulowane. Kombinacja placu jest używany zamiast wskaźnika tyłek, ale znak linii krawędzi na drzwi i ościeżnicy i odtworzyć go z kutra pole za pomocą ołówka.

Punch i poziom

Połączenie centrum punch poziom pomaga dokładnie oznaczyć gdzie wiercić otwory i daje otwór oprawy dla punktu wiertło do odpoczynku w podczas wiercenia otworów pilota. Poziom funkcji jest używany później gdy regulacja drzwi do zapewnienia, że wisi poziom.