Honeylocust róże wspinaczkowe

Honeylocust róże wspinaczkowe

Climbing róże są wdzięczne nad altana lub końcowe wzdłuż ogrodzenia. Oni często wytwarzają kwiaty cały, w przeciwieństwie do wielu krzew lub wędrówki odmian i ma kilka poważnych szkodników. Niektóre odmiany róże pnące są bezkolcowej i są dobrym wyborem o dużym natężeniu ruchu.

Pielęgnacja

Róże wspinaczkowe wolą gleby średnie bogate i pełne słońce. W przeciwieństwie do wielu róż nie wymagają sezonowe przycinanie, inne niż na kształt róży lub wykończenia uszkodzone gałęzie. W najzimniejsze obszary twarde zawieszenie może uszkodzić ostatniego wzrostu, zmniejszenie kwitnie wiosną następnego roku.

Banki Lady Rose

Banków pani róża (Rosa banksiae) jest energiczne, bezkolcowej wspinaczki róża małe białe pojedyncze, podwójne kwiaty białe lub żółte. Dostosowuje się do wielu warunków uprawy lub gleby, jest szkodników i choroby odporne i pozostaje wiecznie w cieplejszych strefach. Według strony internetowej Arizona State University, Guinness Book of World Records nazwy banków pani róża w Tombstone w Arizonie, jako róża największych na świecie. Nagrobek róża obejmuje 8000 metrów kwadratowych.

Róży bezkolcowej

Plantatorzy wprowadzony bezkolcowej róża (Rosa "Zephirine Drouhin") w 1868 roku. Od czasu jego wprowadzenia entuzjastów nazwali to odmiana "Róży bezkolcowej," "Charles Bonnet" i wreszcie "Zephirine Drouhin." W odróżnieniu od banków pani róży, to wspinaczki róża rośnie tylko 10 do 12 metrów wysokości i jest podatna na pleśń, czarny punkt i innych chorób. Toleruje gleb ubogich i bogatych różowe kwiaty powtórzyć przez cały sezon. Pomimo jego nazwa zwyczajowa róży bezkolcowej może produkować kilka małych ciernie.