Trwałość 30 roku vs 40 roku dachu półpasiec

Trwałość 30 roku vs 40 roku dachu półpasiec

Dachy ma skończoną długość życia i w końcu trzeba wymienić na niemal wszystkie domy. Słońce i Pogoda zbierać swoje żniwo na dachach, a silne wiatry nawet zgrać gonty off, pozostawiając gołe miejsca. Producenci oferują gwarancją różnych długości półpaśca, ale w rzeczywistości, to naprawdę nie ma znaczenia że dużo.

Półpasiec

Gonty są prawie zawsze albo trzy kartę półpasiec lub półpasiec architektonicznych. Oba są wykonane z asfaltu miesza się z innych materiałów, takich jak włókna szklanego, z powłoką różnych ziaren ceramicznych piasku, jak chronić tkaniny pod spodem. Architektoniczne gonty są laminowane, dając im większa siła niż trzy tab. 3 kartę gonty są normalnie z wprowadzonego do sprzedaży 30-letniej gwarancji, podczas gdy architektonicznych gonty są czasami sprzedawane jako półpasiec 50-letni.

Żywotność

Środowisko jest najważniejszym czynnikiem w wiedząc, jak długo gontowym będzie prawdopodobnie trwać. Gdy producent oferuje 20-letnią gwarancją, firma daje średnią z całego kraju. W klimacie cieplejsze z dużo bezpośredniego słońca, takich jak południowo-zachodniej części USA gont nie może go do 15 lat bez awarii. W chłodniejszych klimatach z słabsze letnie słońce 20-letni oczekiwanej długości życia jest znacznie bardziej realne. Jim Ragsdale, dachowe kontroli ekspert w Denver, Colorado, posty, że w państwie, "30-letniej w układaniu będzie trwać około taką samą ilość czasu jako 50."

Konserwacja

Konserwacja zapobiegawcza może pomóc wydłużyć okres półpasiec, bez względu na to gwarancji. Utrzymanie wolnej od zanieczyszczeń dachu, liści i glonów pomaga chronić granulatu od pocierania, który chroni asfaltu pod spodem. Właściwa wentylacja poddasza zmniejsza stres ciepła na dole półpasiec, który następnie uniemożliwia im Curlingu i utraty granulek, a także są narażone na silne wiatry. Wody lodowej przyczyną tamy kopii zapasowych pod gonty, wyrzucanie ich.

Zastąpienie

Wymiana dachu jest zadaniem najlepsze w lewo do ekspertów, ale znalezienie dobry dekarz ma czas. Popytaj wśród sąsiadów i przyjaciół, którzy niedawno mieli Zadaszenie miejsc pracy i dowiedzieć się, czy byli zadowoleni z doświadczeniem. Zapytać polecamy dekarzy czy spacer wokół na dachu i daje bezpłatną wycenę. Wynajem tylko firma po są przekonane, że będzie spełniać wszystkie swoje obawy i wykonać zadanie poprawnie.