Bose 901 kompatybilnych odbiorników

Bose 901 kompatybilnych odbiorników

System głośników Bose 901 Direct/zwierciadlany, wysokiej klasy kawałek sprzętu audio, posiada kilka funkcji. Wprowadzony w 1968 roku, każdy z dwóch obudowy z aktywną matrycą domy dziewięć poszczególne 4.5-calowe głośniki. Oddzielne aktywny korektor zapewnia głośniki z wyjściem symetrycznym tonów w niemal każdej zamknięte środowisko, które pozwala uzyskać efekt stereo bez względu na to, gdzie słuchacz znajduje się w pokoju. W sześciu powtórzeń ponad 42 lat Bose 901s dodano ponad 350 ulepszenia i modyfikacje, jeszcze utrzymać samej ogólnej podstawowej konstrukcji, elementów i wygląd.

Odbiornik wymagania

Aby pomieścić dodatkowe aktywny korektor sprzętowy, radio odbiornik, używany do napędu 901s wymaga otwartego połączenia między Wyjście przedwzmacniacza i wejście wzmacniacza. To zazwyczaj znajduje się na panelu wejścia/wyjścia z tyłu odbiornika. Złącza są parą standardowe audio (RCA) Typ gniazda wtykowe naklejona etykietka "Preamp się" nad parą standardowe audio (RCA) Typ gniazda wtykowe naklejona etykietka "Wejście wzmacniacza." Te połączenia Kanał lewy na lewo i prawo do prawej z parą dual mężczyzna standardowe wtyczki audio.

Zapotrzebowanie mocy

Odbiornik stereofoniczny używany do napędu 901s powinien mieć minimum 100 w RMS na kanał wyjściowy. Jest to szczególnie ważne wśród starszych serii 901 l, ll i lll. W późniejszych modelach, łącznie z bieżącej serii Vl wyższa moc jest nie tyle domagał się zgodnie z zaleceniami. Powodu wysokiej mocy wzmacniacze staje się jasne, kiedy to zwrócił uwagę, że każdy 901 obudowa zawiera dziewięć poszczególne głośniki. Na górnym końcu 901s może być napędzana przez wzmacniacze z 400 do 500 watów na kanał RMS moc bez obawy overtaxing głośniki.

Obejścia problemu

Odpowiednie, ale nieco prymitywny obejście dla włączenia Bose aktywny korektor w prawie każdy odbiornik może być używana wtedy, gdy przedwzmacniacz się / amp Typ danych wejściowych jest niedostępny. Za pomocą taśmy wejść i wyjść w taki sam sposób jak zadziała wzmacniacz i przedwzmacniacz wejść i wyjść. Jednak przełączanie monitora taśmy muszą być trzymane w pozycji "na" aby słuchać głośniki, i wszystkie sygnały audio musi być uruchamiane przez przedwzmacniacz taśmy, które w niektórych konfiguracjach jest oddzielne od i niższe w stosunku do możliwości reprodukcji głównym przedwzmacniacz.