Kwitnące rośliny vs Non roślin kwiatowych aktywność

Roślin jest w wielu formach. Niektóre rośliny są formacje gąbkę na dnie lasu; wzrost innych wysoko nad ziemią. Niektóre z nich kolorowe kwiaty i inni mają jadalne owoce i warzywa. Dwie kategorie zakładów są najbardziej powszechne wśród nich wszystkie: roślin kwiatowych i roślin kwiatowych.

Rośliny naczyniowe

Jednym z najbardziej powszechnych sposobów klasyfikowania gatunków roślin jest oddzielając je do układu krążenia i naczyń roślin. Rośliny nienaczyniowe zawierają nie Typ układu naczyniowego, który porusza się wody i minerałów całej roślin poprzez rury. Te rodzaje roślin są nazywane mszaków i mchów, liverworts i hornworts.

Roślin naczyniowych zawierają sieć statków, które transportują ważne substancje do różnych części ciała roślin. Roślin naczyniowych można dalej podzielić na kwitnienia roślin (rośliny naczyniowe) oraz nie kwitnienia (gymnosperms).

Materiał siewny ochrony

Rdzeń różnica między rośliny naczyniowe i gymnosperms jest ochrona materiału siewnego. Rośliny naczyniowe chronić ich nasiona z kobieta tkanki zwane endosperms, które otaczają nasion i dają go z wody i składników odżywczych, podczas gdy rozwija się. W roślin sadowniczych bielmo zwykle rozwija się roślina owoc, który zawiera nasiona w nim.

Nasiona gymnosperms pozostać niezabezpieczone podczas rozwoju. Nasiona te są określane jako Naga, odnoszące się do ich brakiem otaczających tkanek kobiece.

Rośliny naczyniowe

Rośliny naczyniowe są najbardziej ewolucji gatunków roślin, z najbardziej złożonych systemów naczyń. Ich unikalną cechą jest ich kwiatów, które pozwalają na łatwą identyfikację. One są najbardziej rozpowszechnioną formą organizm na ziemi i obejmują większość warzywa, kwiaty, owoce, zboża, ziarna, trawy i gatunków drzew liściastych.

Gymnosperms

Cztery rodzaje roślin są klasyfikowane jako gymnosperms: Cyadaophyta (Cyads), Ginkgophyta (Ginkgo), Gniotowe (Gnetae) i Coniferophyta (iglaste). Drzewa iglaste są najczęściej nagonasienne i obejmują cedr, jodły, świerki, sosny i giant redwood drzew. Oni często posiadają igły w kształcie liści i mieć szyszki.

Reprodukcja

Angiosperm narządy rozrodcze są zawarte w płatki kwiatów. Te organy obejmują mężczyzna stamens i słupek kobiece, położony między nimi. Na górze słupek posiada ziarna pyłku, które zwierzęta, przyciągany przez kolorowych płatki, zebrać na ich ciała i rozprzestrzenił się na inne kwiaty na ich drodze. Zawiera ziarna pyłku roślin plemnik. Po dostarczeniu do nowy kwiat, ziarna ląduje na kwiat w jajników. Jednym z jego plemniki następnie łączy się komórki jajowej w jajniku roślin i tworzy nowe zarodków roślin. Inny plemnik pyłku formy bielmo. Podczas rozwoju zarodka staje się nasion, chronione przez bielmo.

W gymnosperms mężczyzna stożka zawiera pyłek, który jest uwalniany na wiosnę. Wiatr niesie pyłek na stożek kobiece, i plemnik w pyłek osiąga jajowa, jaj nawożenia. Produkt jest nowy zarodków roślin. Zarodek rozwija się w materiał siewny, a raz dojrzałego, spada na ziemię, gdzie rosną do nowego zakładu.