Zrobić to samodzielnie gospodarstwo robak

Coraz własne gospodarstwo robak nazywa vermiculture lub vermicomposting. Ideą robak rolnictwo jest, że swojego zbioru odlewów robaka lub odchody. Robaków jeść żywności odpadów z gospodarstwa domowego i pozostawić odlewy. Odlewy są znakomite gleby poprawka dla uprawy nasion i chowając wokół roślin ogrodowych, pełne odżywczych i mikroorganizmów korzystne dla roślin. Twoim zadaniem, jako rolnik robak, jest do żywienia i opieki dla robaków do jak najlepszego produktu końcowego.

Podstawowe materiały niezbędne

Można budować nie to sobie robak gospodarstwa z pojedynczym opakowaniu, lub utworzyć bardziej złożony system trzech pojemników, które można obracać jak robaki wrzucic w glebie. Pojemniki plastikowe są najtańszym i najłatwiejszym kontener dla gospodarstwa robaka. Wykorzystanie solidne, kolorze nieprzezroczystym pojemników---robaki jak ciemność. Pościel powinna być nie głębiej niż 18 cali, więc 20 do 24 - calowy wysokie pojemniki są odpowiednie. Miejsce jedną pokrywką lub bin drenaż pod swoje gospodarstwo robak złapać "robak herbaty" płynny produkt uboczny działalności robak. Pamiętaj uzyskać stałe pokrywy z pojemnika, aby powierzchnia ciemne i utrzymać wilgoć w.

Wywiercić kilka otworów odwadniających w dolnej części bin(s). Wiertło wentylacji otwory Cala lub tak od dołu na boki, a także otworów wzdłuż boków na powierzchni podłoża. Pokrycie boczne otwory przesiewowych pozwalają powietrza w, ale zachować materiał z rozlewając się. Wywiercić otwory w pokrywę pojemnika, aby umożliwić cyrkulację powietrza. Ekran do filtrowania światła jak najwięcej.

Wiatro gazety na pościel, w 1-calowy paski lub mniejsze. Mokra gazety i wycisnąć wodę aż do zaledwie kilka kropli formularza. Warstwa tego wilgotna pościel z garstka brudu lub piasku ziarna---ten pomaga robaki "żuć" ich jedzenie. Grzebiąc swoje odpady żywnościowe, w tym podściółki dla robaków jeść. Robaki będą jeść papier gazetowy też; czarny atrament używany w papier gazetowy jest bezpieczny dla robaków, ale uniknąć zręczny kolorowe reklamy. Można użyć także ściółce ale to może przynieść niechcianych owadów, takich jak komary jeżeli gospodarstwo robak ma być trzymany żyrować. Obornik jest dobry podściółki, ale może mieć nieprzyjemny zapach gdy zwilżoną.

Z 3000 gatunków dżdżownic Eisenia foetida, redworm, jest najlepiej worm dla płytki pojemnik robak rolnictwo. Wspólnej nazwy dla redworms to "czerwone wiggler," "robak obornik," "dungworm," "czerwony hybrydowy" i "pasiasty robak." Można by pomyśleć, że większe robaków jeść szybciej i produkują więcej odlewy, ale nightcrawlers są głęboko rycie gatunków, niezadowolony w płytkim naczyniu i większość ogród dżdżownice są gleby robaki, najszczęśliwszy w zwykły brud. Eisenia foetida zasadza się na dużych ilości materiału organicznego w 18 cali o powierzchni, co czyni je idealnym kandydatem do tego typu hodowli.

Śmieci, śmieci

Redworms będą jeść tylko o wszelkich materiałów organicznych; Jednak aby uzyskać najlepsze wyniki chcesz unikać żywności bardzo kwaśnych odpadów, nabiał i mięso. Robaków, takich jak warzywa, owoce, fusy, zbóż i kruszone skorupki jaj. Pogrzebać swoje odpady żywnościowe w łóżku unikać uprawy muszek owocowych lub przyciąganie houseflies.

Nie objadać robaki. Eksperci w Whatcom County rozszerzenia Office, Washington State University, zalecają stosunek 1 Funt żywności dla każdego kilograma dżdżownic dziennie. Jeśli masz więcej żywności odpadów dla nich niż tego sklepu (wykorzystanie skali dokładności), dodatkowo w lodówce aż robaki są na to gotowy. Jeśli już przypadkowo przekarmione je, nie martw się---po prostu przestać karmienia ich świeżej żywności, dopóki nie złapali.

Utrzymania cyklu

Redworms potrzebują temperatury między 55 a 77 stopni Celsjusza. Plan, aby utrzymać swoje gospodarstwo robak izolowane od temperatury zamarzania i chronione od temperatury powyżej optymalne. Utrzymać termometr wewnątrz gospodarstwa robaka do monitorowania temperatury.

Się strony prowizji dla mieszając pościel, wprowadzenie powietrza. Chcesz środowisku aerobik na robaki lub rozkładu materiału może zaczyna śmierdzieć. Po włączeniu materiału ponad 4 do 6 miesięcy, można zauważyć, można umieścić w żywności staje się mały czarny kruszy---to jest z odlewów robaka. Dla jedno bin systemów wiać to zużyta ściółka z jednej strony i miejsce świeże pościel w drugą stronę. Odradzam nowej żywności w nową pościel. Robaki będzie kontynuować realizację stary pościel, dopóki nie jest nie więcej żywności w lewo; w tym momencie może zbiorów upraw odlewów. Systemy Multi-piętrowy bin pozwalają robaki wleźć na górę do łazienki i kuchni, pozostawiając ich wyrzucić odlewów w dolnej warstwie dla Ciebie do zbiorów.