Nowy Meksyk cieniu drzew

Nowy Meksyk cieniu drzew

Cieniu drzew zapewnić dużo potrzebny ulgę w gorącym środowisku i są mile widziane dodatkami do krajowych krajobraz. Drzewa stabilizację gleby, zmniejszyć odpływ storm i przyczynić się do utrzymania domu chłodny latem. Nowy Meksyk obejmuje siedem strefy klimatyczne USDA i sześć zachód twardość strefy, w związku z tym ważne jest, aby znaleźć prawo drzewo dla obszaru. Co może pracować w Santa Fe nie może być idealne w Las Cruces.

Rio Grande Cottonwood

Cottonwood Rio Grande rośnie od 40 do 80 metrów wysokości i działa dobrze w San Juan Basin w północno-zachodniej Nowy Meksyk. W jej naturalnym środowisku rośnie w pobliżu pustyni oczka wodne i jest wskaźnikiem trwałe wody. Jeśli roślina to na pustyni, gdzie jego korzenie nie mogą osiągnąć wodonośnych, trzeba do wody to co tydzień. Rozwija się w elewacji do 6500 metrów.

Arizona Jawor

Jawor Arizona jest drzewo liściaste pochodzi z Poitou Nowy Meksyk i Arizona. Rośnie do 80 metrów wysokości i wymaga pełnego słońca do rozkwitu. Jest to idealne drzewo cieniu na cieplejsze klimaty, jak to jest odpornych na suszę i robi dobrze w dobrze odsączone gleby dowolnego typu. Potrzebuje od czasu do czasu podlewania głęboko do utrzymania zdrowia. W swoim naturalnym środowisku rośnie wzdłuż potoków lub w kanionach na wysokościach między 2000 i 6000 stóp.

Arizona Ash

Popiół Arizona jest umocowany wzrastanie i idealny do stosowania w wysokie warunki pustyni południowo Nowy Meksyk. Jest to ciepła tolerancyjny i mrozu odporny na-10 F. To wymaga pełnego słońca, aby rozwijać i rośnie do 30 metrów wysokości, czasami wyższy. Może to roślina w elewacjach do 7000 metrów wysokości i potrzebuje umiarkowany wody. Jest to jeden z najczęściej używanych cieniu drzew w terenach pustynnych.

Pustyni wierzby

Pustynia wierzba jest nieco mniejszy, ale zapewnia cień w razie potrzeby. Może rosnąć w formie krzew lub drzewo, w zależności od jego środowiska. Rośnie do 20 metrów wysokości drzewa jest liściastych z kilka pni. Macierzystego w wysokościach poniżej 6000 stóp, kwitnie w pełnym słońcu, a gdy zapłodnione mogą rosnąć szybciej. Kwiatów przyciągnąć kolibry i drzew można odporne na suszę po czym ugruntowane.

Quaking osika

Quaking aspen jest idealnym drzewem cienia na wysokościach między 6500 i 10.000 stóp. Drzewie dostaje swoją nazwę od tendencja jego liście drżeć na najdelikatniejszych wietrze. Rośnie od 40 do 70 metrów wysokości, ale rzadko rośnie wyższy niż 50 stóp i działa dobrze w półpustynne warunki ustanowione. To jest hardy drzewa, nie podatne na wszelkie znane choroby i wymaga niewielkiej konserwacji.

Mesquite chilijskie drzewo

Chilijskie mesquite jest dobry odpornych na suszę drzewo, które rośnie do 40 metrów wysokości i 40 stóp szerokości korony. Rośnie szybko z lekka podlewania i po ustanowieniu, najlepiej w suchych warunkach. Potrzebuje pełne słońce i może przetrwać gorące pustynne temperatury, jak również niskiej temperaturze, jak 18 F. To daje strąki nasion jadalnych, które dojrzewają w miesiącach letnich. Nie sadzić to w pobliżu baseny i stawy: korzenie są inwazyjne.